• 22 اردیبهشت 1397
  • 2862

بهره برداری از 18 طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 230میلیارد ریال

18 طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 230میلیارد ریال در ششمین سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت به سبزوار به بهره برداری رسید.

 بهره برداری  از  18 طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 230میلیارد ریال

18 طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 230میلیارد ریال در ششمین سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت به سبزوار به بهره برداری رسید.

وبدا سبزوار/ همزمان با میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر(عج) و در راستای برنامه تحول نظام سلامت ، با رویکرد ارتقاءو افزایش دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی و در سفر دکتر روحانی هیات دولت تدبیر و امید  به دیار سربداران و در ششمین سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،  18 طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 230 میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

در این سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت پروژه کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار را با زیربنای 2700 متر مربع و با هزینه بالغ بر یکصد میلیارد ریال ا فتتاح نمود .

ایشان  همچنین  همراه سرای  بیماران مراکز آموزشی درمانی واسعی و امداد شهید دکتر بهشتی که با کمک خیرین نیک اندیش در 24 واحد مسکونی با هزینه ای بالغ بر 18 میلیارد ریال ساخته شده بود به بهره برداری رساند.

دکتر هاشمی در ادامه سفرش به سبزوار از طریق ویدئو کنفرانس مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری روداب با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال و خانه بهداشت عباس آباد ملک  درشهرستان جوین ، خانه بهداشت دیوانگاه  درشهرستان خوشاب و بخش رادیولوژی دیجیتال بیمارستان ولیعصر شهرستان جغتای  را به بهره برداری رساند .

وزیر بهداشت در پایان با  حضور در ششتمد مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری ششتمد در مساحت 1300 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال را افتتاح نمود. که در مجموع دو مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی شهر های روداب و ششتمد هر کدام با 12 تخت اورزانسی و بستری خدمات پزشکی ، آزمایشگاهی ، دندانپزشکی ، تغذیه ، روانشناسی ، امور بهداشتی حرفه ای و محیط را برای 38 هزار نفر از مردم منطقه ارائه خدمت  می دهند .

گفتنی است ؛  همزمان در این سفر خانه های  بهداشت روستاهای  آریان و نوروزی ، پایگاه بهداشتی ابوذر و حشمتیه ، آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی نوده انقلاب ، پایگاه دوم اورژانس شهری جغتای ، کلینیک خیریه حفیظ ، واحد بازتوانی بخش قلب بیمارستان حشمتیه و بخش های3 ICU    و ایزوله فشار منفی مرکز آموزشی درمانی واسعی به بهره برداری رسید.

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}