• 17 دی 1396
  • 4951

راه اندازی مرکز کوهورت پرشین دانشگاه با حضور دبیر مطالعات کوهورت ملی کشور

روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری خبر داد:دکتر محمدحسین پوستچی دبیر مطالعات پرشین کوهورت وزارت بهداشت ضمن بازدید از مرکز پایش عوامل موثر بر سلامت دانشگاه (مرکز کوهورت سالمندان) فاز پایلوت این مرکز را راه اندازی کردند.

 راه اندازی مرکز کوهورت پرشین دانشگاه با حضور دبیر مطالعات کوهورت ملی کشور

روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری خبر داد:دکتر محمدحسین پوستچی دبیر مطالعات پرشین کوهورت وزارت بهداشت ضمن بازدید از مرکز پایش عوامل موثر بر سلامت دانشگاه (مرکز کوهورت پرشین ) فاز پایلوت این مرکز را راه اندازی کردند.

 وی ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز ضمن ابراز رضایت از روند تجهیز و امکانات مرکز، موافقت خود را در خصوص شروع نمونه گیری در این مرکز اعلام نمود.

دکتر پوستچی دبیر مطالعات پرشین کوهورت وزارت بهداشت در مصاحبه با روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری اهداف اصلی راه اندازی مراکز مطالعاتی پرشین کوهورت را در کشور، ایجاد زیرساخت های پژوهشی مناسب در خصوص بیماری های غیر واگیر به عنوان مهمترین علل مرگ و میر در کشور، هدفمند کردن پژوهش های علوم پزشکی در جهت حل مشکلات بهداشتی  هر منطقه، ایجاد ارتباطات بین دانشگاهی در کشور و ارتقاء ارتباطات پژوهشی بین المللی و در نهایت افزایش طول عمر و ارتقاء سلامت در کشور برشمردند.

لازم به ذکر است که مطالعه پرشین کوهورت بزرگترین مطالعه کوهورت خاورمیانه محسوب می شود و در حال حاضر در 20 استان کشور اجرا می گردد. طرح کوهورت سالمندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار زیرمجموعه طرح بزرگ کوهورت پرشین می باشد که از  حمایت های معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت و درمان برخوردار می باشد.

طبق برنامه ریزی انجام شده در این طرح تعداد 5000 نفر از شهروندان سبزوار وارد مطالعه خواهند شد و این افراد به مدت 5 سال از لحاظ کلیه فاکتورهای موثر بر سلامت و وضعیت تغذیه مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت.

 


 

{news-gallery}
نظرات کاربران
سید
1396/10/17 13:14
باسلام کوهورت جزئ معدود مراکزی است که به معنای واقعی کار کارشناسانه بر روی سلامت جامعه رو انجام میده امیدوارم پایدار و ثابت قدم باشید و البته با بودجه کافی یاعلی

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}