• 3 خرداد 1402
  • 489

راه اندازی مرکز "توسعه فرهنگ ارتقاء سلامت" در سبزوار

به همت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و مجمع خیرین سلامت برای نخستین بار مرکز "توسعه فرهنگ ارتقای سلامت" در غرب خراسان راه اندازی شد.

 راه اندازی مرکز

به گزارش وبدا/ نخستین دوره انتخابات هیات مدیره مرکز توسعه فرهنگ ارتقاء سلامت غرب خراسان رضوی، صبح امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، رئیس دادگستری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و برخی از مسئولان شهری و دانشگاهی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در انتخابات فوق تعداد ۲۵نفر به عنوان کاندید معرفی شدند که بعد از اتمام رای گیری که با حضور 60 شرکت کننده انجام شد، در نهایت 13 نفر به عنوان عضو اصلی هیات مدیره، دو نفر بازرس اصلی و سه نفر نیز به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.
 
 دکتر محمد سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در این مراسم گفت: تجربه ثابت کرده که دولت ها به تنهایی توانایی برآورده کردن نیازهای جامعه را ندارند، در هر کجا که مردم پای کار باشند و مشارکت اجتماعی دیده شود، قطعاً موفقیت حاصل می شود.

وی افزود: آموزش سلامت، نیاز ضروری جامعه است. امیدواریم با راه اندازی این مرکز و همکاری همه جانبه دستگاه های اجرائی، نهادها و سازمان ها، شاهد ارتقاء سطح سلامت مردم و بالطبع آن کاهش درد و آلام بیماران باشیم.
 
دکتر مهرانپور رئیس مجمع خیرین سلامت نیز در ادامه این جلسه گفت: وزارت بهداشت متولی 25 درصد حوزه سلامت است و وظیفه آن ارائه هر چه مطلوب تر خدمات بهداشتی درمانی است. جامعه سالم در گرو مشارکت همه جانبه است، متاسفانه هزینه هایی به مردم و همچنین سیستم درمانی وارد می شود که گاهاً قابل جبران نیست در صورتی که با ارتقای سطح سواد سلامت می توان آن را به نحو دیگر مدیریت کرد.

وی اظهار داشت: برای پیشبرد اهداف این مرکز تازه تاسیس از هیچ دستگاهی کمک مالی نمی خواهیم، همه ارگان ها به نحوی در مقوله سلامت اجتماعی مسئولند. این مرکز نیازمند همراهی و مشارکت مسئولان است؛ لذا انتظار می رود به مکاتبات صرفاً به چشم ارجاع نگاه نکنید و در جلسات آموزشی که در راستای اهداف مرکز برنامه ریزی شده، حضور پر رنگی داشته باشید.


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *