• 11 اردیبهشت 1402
  • 170

پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز هفته سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پیامی آغاز هفته ملی سلامت با شعار "سلامت برای همه با پزشکی خانواده" را به سفیران و خادمین سلامت کشور تبریک و تهنیت گفت.

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز هفته سلامت

به گزارش وبدا/ متن پیام به شرح زیر است:

 سلامت، امروزه نه تنها ابعاد مختلف فردی و اجتماعی را در بر می‌گیرد بلکه با توجه به اهمیت نقش خانواده و برجسته بودن آن به خصوص در سال های اخیر و با تاکید بر حفظ جمعیت جوان، به یک اصل مهم برای میهن عزیز اسلامی ایران تبدیل شده است، از این رو شعار امسال *«سلامت برای همه با پزشکی خانواده»* نامگذاری شده تا در کنار تشویق خانواده ها و آحاد جامعه به فرزندآوری، سلامت افراد یک خانواده به ویژه مادران، کودکان و جوانان به طور ویژه مد نظر قرار گرفته و برجسته تر گردد.
 بی شک یکی از دغدغه های هر خانواده ای در مواجهه با بیماری، یافتن راهی مطمئن و درست برای کسب دوباره نعمت سلامتی است که این مهم با ارتقا خدمات پزشکی خانواده و ترویج آن تحقق یافته و سبب اطمینان خاطر خانواده ها و دور بودن از مشغله های فکری دیگر در هنگام بیماری شود که تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این سالها همین مورد بوده است.
موضوع مهم سلامت و حفظ آن به طور قطع به یک همراهی و همکاری بین نهادی و یاریگری دستگاه های مختلف نیازمند است و جا دارد هرکس در هر ارگانی بکوشد تا نقش خود و سازمان خود در حفظ کلیات سلامت مردم و جامعه را ایفا نماید و تنها این موضوع منوط به دانشگاه علوم پزشکی نمی باشد.
 مشارکت و مسئولیت پذیری همه افراد در تأمین سلامت موجب ارتقای آگاهی‌ها و سواد سلامت، بهبود کیفیت زندگی و بالندگی جامعه می‌شود و هفته سلامت، فرصت مغتنمی است برای تمرین در جهت تامین سلامتی با مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای دولتی و غیر دولتی با در نظر گرفتن شعار انتخابی مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۲ و از این رو در عناوین روز شمار هفته سلامت امسال نیز «جامعه سالم و رشد تولید» مورد تأکید قرار گرفته است.
ضمن توجه کافی به نحوه ارائه خدمات و تلاش در جهت بهبود مستمر کیفیت آنها، ضروری است که نسبت به افزایش سطح آگاهی و بهبود عملکرد آحاد جامعه در رابطه با فرهنگ غنی به جا مانده از پیشینیان نیز اهتمام کافی مبذول گردد و بنا است در سال جاری و با اجرای برنامه ادغام آموزه های طب ایرانی در نظام سلامت شبکه این مهم نیز در سرلوحه خدمات قرار گیرد.
اینجانب هفته سلامت را به تمامی سفیران و فعالان عرصه سلامت به ویژه آنان که شبانه روزی برای تحقق اهداف کلان و آرمانهای نظام سلامت و اجرائی شدن هر چه بهتر برنامه های حوزه سلامت و فرهنگسازی جامعه در تلاشند، کمال قدردانی را دارم و از درگاه خداوند متعال، پیروزی، سلامتی و موفقیت را برای تک تک شما خواستاریم.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *