• 11 اردیبهشت 1402
  • 59

پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز هفته سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پیامی آغاز هفته ملی سلامت با شعار "سلامت برای همه با پزشکی خانواده" را به سفیران و خادمین سلامت کشور تبریک و تهنیت گفت.

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز هفته سلامت

به گزارش وبدا/ متن پیام به شرح زیر است:

 سلامت، امروزه نه تنها ابعاد مختلف فردی و اجتماعی را در بر می‌گیرد بلکه با توجه به اهمیت نقش خانواده و برجسته بودن آن به خصوص در سال های اخیر و با تاکید بر حفظ جمعیت جوان، به یک اصل مهم برای میهن عزیز اسلامی ایران تبدیل شده است، از این رو شعار امسال *«سلامت برای همه با پزشکی خانواده»* نامگذاری شده تا در کنار تشویق خانواده ها و آحاد جامعه به فرزندآوری، سلامت افراد یک خانواده به ویژه مادران، کودکان و جوانان به طور ویژه مد نظر قرار گرفته و برجسته تر گردد.
 بی شک یکی از دغدغه های هر خانواده ای در مواجهه با بیماری، یافتن راهی مطمئن و درست برای کسب دوباره نعمت سلامتی است که این مهم با ارتقا خدمات پزشکی خانواده و ترویج آن تحقق یافته و سبب اطمینان خاطر خانواده ها و دور بودن از مشغله های فکری دیگر در هنگام بیماری شود که تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این سالها همین مورد بوده است.
موضوع مهم سلامت و حفظ آن به طور قطع به یک همراهی و همکاری بین نهادی و یاریگری دستگاه های مختلف نیازمند است و جا دارد هرکس در هر ارگانی بکوشد تا نقش خود و سازمان خود در حفظ کلیات سلامت مردم و جامعه را ایفا نماید و تنها این موضوع منوط به دانشگاه علوم پزشکی نمی باشد.
 مشارکت و مسئولیت پذیری همه افراد در تأمین سلامت موجب ارتقای آگاهی‌ها و سواد سلامت، بهبود کیفیت زندگی و بالندگی جامعه می‌شود و هفته سلامت، فرصت مغتنمی است برای تمرین در جهت تامین سلامتی با مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای دولتی و غیر دولتی با در نظر گرفتن شعار انتخابی مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۲ و از این رو در عناوین روز شمار هفته سلامت امسال نیز «جامعه سالم و رشد تولید» مورد تأکید قرار گرفته است.
ضمن توجه کافی به نحوه ارائه خدمات و تلاش در جهت بهبود مستمر کیفیت آنها، ضروری است که نسبت به افزایش سطح آگاهی و بهبود عملکرد آحاد جامعه در رابطه با فرهنگ غنی به جا مانده از پیشینیان نیز اهتمام کافی مبذول گردد و بنا است در سال جاری و با اجرای برنامه ادغام آموزه های طب ایرانی در نظام سلامت شبکه این مهم نیز در سرلوحه خدمات قرار گیرد.
اینجانب هفته سلامت را به تمامی سفیران و فعالان عرصه سلامت به ویژه آنان که شبانه روزی برای تحقق اهداف کلان و آرمانهای نظام سلامت و اجرائی شدن هر چه بهتر برنامه های حوزه سلامت و فرهنگسازی جامعه در تلاشند، کمال قدردانی را دارم و از درگاه خداوند متعال، پیروزی، سلامتی و موفقیت را برای تک تک شما خواستاریم.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}