• 7 آذر 1401
  • 576
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

پرستاران در قلب تاریخ زنده و پایدارند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از پرستاران به عنوان اسوه‌های ایثار و مقاومت یاد کرد و گفت: این قشر خدوم در بحران کرونا با از خودگذشتگی بربالین بیماران حاضر بودند که اگر خدمت خالصانه آنها نبود قطعاً امروز شاهد این آرامش در کشور نبودیم.

 پرستاران در قلب تاریخ زنده و پایدارند

دکتر محمد سالاری در مراسم بزرگداشت روز پرستار و تقدیر از پرستاران نمونه کشوری که صبح امروز با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، امام جمعه و دیگر مسئولان در محل سالن شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: مردم هرگز فداکاری های کادر درمان بویژه پرستاران را که در سخترین شرایط در کنار بیماران حاضر شدند را از یاد نخواهند برد، این قشر خدمتگزار با خدمات خود نشان دادند که در قلب تاریخ همچنان زنده و پایدارند.
وی به حضور پررنگ جامعه پرستاری به عنوان اسوه های فداکاری یاد کرد و افزود: در تمام عرصه های مختلف در همه مکان ها و حوادث شاهد کمک های بی دریغ پرستاران بوده ایم که سرآمد آنها حضرت زینب کبری(س) است که در حادثه غم انگیز کربلا تا آخرین لحظات از مجروحین پرستاری کرد و بعد از آن نیز عرصه جنگ تحمیلی است که اگر خدمات پرستاران در پشت جبهه نبود قطعاً صدمات بیشتری متوجه رزمندگان می شد.
دکتر سالاری ادامه داد: در بحران کرونا نیز  که کشور درگیر کرونا شد پرستاران به عنوان مدافعان سلامت خدمات بی شائبه ای داشتند، آنها با از خودگذشتگی در صحنه حاضر و بر بالین بیماران در بیمارستان حاضر شدند که آرامش امروز کشور مدیون  گذشت و فداکاری های پرستاران است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: پرستاری از جمله مشاغلی است که جامعه به درک آن رسیده است لذا هر چند خدمات این قشر خدوم غیر قابل جبران است اما رفع مشکلات مالی و معیشتی پرستاران که از مطالبات به حق آنهاست در دستور کار وزارت متبوع قرار گرفته که بخشی از آن نیز اجرا شده است.
دکتر سالاری در پایان گفت: در خصوص جذب و بکارگیری پرستاران طرحی که در ایام کرونا و در بدترین شرایط کمک حال دانشگاه و مردم بودند بحث تعدیل به هیچ وجه مطرح نیست و این افراد در اولویت جذب قرار خواهند گرفت.{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}