• 14 آبان 1401
  • 217

هشدار سرپرست دانشگاه نسبت به شیوع بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوآنزا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نسبت به شیوع بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوآنزا در منطقه تحت پوشش خبرداد.

 هشدار سرپرست دانشگاه نسبت به شیوع بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوآنزا

به گزارش وبدا / دکتر محمد سالاری  در گفتگو با وبدا اظهار کرد: آمار مراجعه به مراکز درمانی و افزایش میزان ابتلا به بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوآنزا به منزله زنگ هشدار است لذا باید توصیه های لازم در زمینه پیشگیری از ابتلا به این بیماری را جدی گرفت.
وی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در کنار دریافت واکسن آنفلوآنزا برای افراد در معرض خطر، به ویژه افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار، کودکان زیر پنج سال، افراد مبتلا به بیماری های مزمن و افراد دارای نقص سیستم ایمنی در شرایط کنونی لازم وضروری است.
سرپرست دانشگاه اضافه کرد: همشهریان در صورت مشاهده علایمی نظیر تب، بدن درد، گلودرد و علایم تنفسی، به مراکز درمانی منتخب بیماران عفونت حاد تنفسی در منطقه تحت پوشش مراجعه نمایند.
دکتر سالاری رعایت موازین بهداشتی برای پیشگیری از انتقال بیماری به خانواده و اطرافیان در صورت بروز علایم را از دیگر راهکار حفاظت از سلامت عمومی عنوان کرد و ادامه داد: از خانواده ها تقاضا می شود تا فرزندان خود را نسبت به راهکارهای رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شست و شوی منظم دست ها آگاه سازند.
وی پیشگیری را مهم‌ترین عامل مقابله با آنفلوانزا دانست و تاکید کرد: توصیه بنده به  سالمندان، افراد دارای بیماری قلبی، ریوی، کلیوی، دیابت و ضعف عمومی این است که واکسن آنفلوانزا را تزریق نمایند.
دکتر سالاری مطرح کرد: فردی که مبتلا به آنفلوانزا و سرماخوردگی است حتماً از حضور در اماکن پرجمعیت و ارتباط با دیگران خودداری کند و با استراحت و خوردن مایعات گرم به درمان بیماری بپردازند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان خاطرنشان کرد: سرماخوردگی و آنفلوانزا نیاز به درمان آنتی‌بیوتیکی ندارد و با خوردن مایعات گرم و استراحت می‌توان این بیماری را درمان کرد.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}