• 30 مرداد 1401
  • 447
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

لزوم دریافت دوز یادآور واکسن برای حفظ ایمنی/ مشارکت پایین در تزریق دُز یادآور واکسن نگران‌کننده است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تزریق دُز یادآور واکسن کرونا در حفظ ایمنی افراد مؤثر بوده وافرادی که دُز یادآور تزریق نکرده‌اند، بیشتر در معرض آسیب قرار دارند.

 لزوم دریافت دوز یادآور واکسن برای حفظ ایمنی/ مشارکت پایین در تزریق دُز یادآور واکسن نگران‌کننده است

به گزارش وبدا / دکتر محمد سالاری در گفتگو با وبدا اظهار کرد: تکمیل واکسیناسیون برای همه مردم به ویژه برای افراد دارای بیماری زمینه ای یک ضرورت است و مشخص نیست در آینده چه وضعیتی داشته باشیم چون امکان شیوع واریانت‌های جدید هم دور از انتظار نخواهد بود.
وی افزود: لذا با توجه به خطر افزایش ابتلا، بستری و مرگ و میر، توصیه می‌شود در اسرع وقت جهت دریافت نوبت واکسن یادآور خود اقدام نمایند.
سرپرست دانشگاه با اشاره به اعلام رنگ بندی وزارت بهداشت و قرارگیری مناطق تحت پوشش دانشگاه در وضعیت زرد نارنجی،اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 50 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های عادی و ویژه مرکز آموزشی درمانی واسعی بستری هستند.
دکترسالاری با بیان اینکه عده ای تصور می‌کنند کرونا تمام شده است، یادآور شد: این دیدگاه صحیح نیست چرا که کرونا همچنان افراد را بیمار کرده و قربانی می گیرد به طوری که سرعت انتقال در سویه‌های جدید بالاست و عادی انگاری شهروندان می‌تواند شرایط بدی تری را فراهم کند.
وی در ادامه با ابراز نگرانی از مشارکت پایین مردم در تزریق دُز یادآور،بیان داشت: متاسفانه تاکنون تنها9 درصد  نسبت به تزریق دز یادآور اقدام نموده اند که با توجه به روند افزایشی آمار مبتلایان طی هفته‌های اخیر مردم وهمچنین نزولی شدن سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی، می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.
دکتر سالاری با قدردانی از زحمات و مجاهدت‌های کادر بهداشت و درمان در صیانت از جان مردم گفت: ایثار، از خودگذشتگی و مجاهدت‌های همه اعضای کادر بهداشت و درمان در طول مواجهه با همه‌گیری کرونا، برگ درخشانی است و در حافظه مردم ماندگار خواهد بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد:همانطوری که با تلاش های کادر بهداشت ودرمان و البته همراهی جدی مردم توانستیم بر پیک های قبلی بیماری غلبه کنیم، هم‌اکنون نیز همچنان همراهی مردم در رعایت دستورالعمل‌ها ضرورت دارد و پیش‌نیاز توفیق در مهار این بیماری می باشد.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}