• 12 مرداد 1401
  • 847
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

افزایش 86 درصدی ابتلا به کرونا در غرب خراسان / روزانه بیش از 900 دز واکسن تزریق می شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: موارد ابتلا به کرونا در دهه اول مرداد ماه به نسبت ده روز پایانی تیرماه،86 درصد افزایش یافته است.

 افزایش 86 درصدی ابتلا به کرونا در غرب خراسان / روزانه بیش از 900 دز واکسن تزریق می شود

به گزارش وبدا/ دکتر محمد سالاری در گفتگو با وبدا اظهار کرد:متاسفانه در حال حاضر عادی انگاری ها سبب شده است تا روند صعودی تعداد بیماران مبتلا و به دنبال آن تعداد بیماران بستری را داشته باشیم.
وی افزود: با توجه به آمار ها موارد ابتلا به کرونا در مناطق تحت پوشش  در دهه اول مرداد ماه به نسبت ده روز پایانی تیرماه، 86 درصد افزایش یافته است.
سرپرست دانشگاه اولویت مقابله با ویروس کرونا را در پیک هفتم در مرحله نخست واکسیناسیون بیان کرد و اضافه کرد:تاکنون تنها 7 درصد  افرادی که دز سوم واکسن کرونا را زده اند نسبت به تزریق دز یادآور اقدام نموده اند.
دکتر سالاری با تاکید بر انجام واکسیناسیون توسط همشهریان گفت :به طور میانگین روزانه بیش از 900  دز واکسن در مراکز تجمیعی غرب خراسان تزریق می شود که با توجه به شرایط کنونی مردم باید به این مهم توجه بیشتری داشته باشند‌.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکید کرد: ویروس در حال گردش است و تجربه نشان داده هر کجا پروتکل ها نادیده گرفته شود میزان درگیری افراد و فوتی بیماران نیز شدت می گیرد پس تداوم استفاده از ماسک و فاصله گذاری توسط افراد الزامی است.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *