• 30 خرداد 1401
  • 1167
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

حرکت دانشگاه در جهت تحقق عدالت،تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: اجرای برنامه جامع عدالت،تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت می تواند نقش مهمی در حرکت به سمت دانشگاههای سوم داشته باشد.

 حرکت دانشگاه در جهت تحقق عدالت،تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی

به گزارش وبدا / آیین اختتامیه جشنواره دانشگاهی شهید مطهری با حضور دکتر حسن زاده دبیر شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت،دکتر محمد سالاری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،اعضای هیات رئیسه،اعضای هیات علمی وجمعی از مدیران،کارکنان و دانشجویان دانشگاه 29 خرداد ماه سال جاری درفرهنگسرای امام رضا (ع) برگزارشد.

دکتر محمد سالاری در این همایش با اشاره به جایگاه مقام استادان اظهار کرد:اولین و بزرگترین معلم همه ما انسان ها،خداوند بزرگ است و پس از آن انبیاء بودند که ازابتدای خلقت در جهت پرورش انسان ها و تعالی بشریت اهتمام ورزیده اند.

وی با بیان اینکه معلمین و استادان نقش مهم و کلیدی در تربیت نیروی انسانی کارآمد داشته اند و دارند،افزود: نگاه ویژه به قشر فرهیخته فرهنگی و اساتید سرمایه گذاری برای آینده کشورخواهد بود که این مهم باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست دانشگاه با تاکید بر اینکه خودسازی و اعتلای روحی و معنوی مهمترین مسله ای است که باید مورد توجه استادان قرار گیرد اضافه کرد:مطابق بیانات مقام معظم رهبری،استادان فقط آموزنده دانش نیستند بلکه منش و روش آن ها است که می تواند مربی باشد و نقش تربیت کننده دارد که این مهم نشان از جایگاه تاثیر گذارشان درجامعه دارد که میتوانند باعث رشد و تعالی فکر و اندیشه در جامعه خود باشند.  

دکتر سالاری در ادامه با اشاره به ابلاغ برنامه جامع عدالت،تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی توسط وزارت بهداشت بیان داشت: اجرای این می تواند نقش مهمی در حرکت به سمت دانشگاههای سوم داشته باشد.

وی تصریح کرد: توجه به مدیریت جامع کیفیت آموزش، کار آفرینی، کسب و کار های دانش بنیان، پاسخگویی اجتماعی، عدالت آموزشی، مرجعیت علمی ،بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی ، استفاده از روش های نوین آموزش، اقتصاد آموزش، همگرایی علوم و فناوری از جمله اهداف و راهبردهای برنامه جامع عدالت،تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی به شمار می رود.

دکتر سالاری اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر برنامه جامع عدالت،تعالی و بهره وری در آموزش به عنوان پاسخگوی اجتماعی تعریف شده است که با برنامه های ابلاغ شده گام های موثری در این زمینه بر خواهد داشت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخاطرنشان کرد:امید است تا با عملیاتی شدن برنامه جامع معاونت آموزشی وزارت بهداشت علاوه بر مشکلات موجود در آینده ای نزدیک شاهد اجرای راهبردها ،اهداف وارائه خدمات سلامت محور مطلوب و مبتنی بر نیاز به مردم شریف منطقه باشیم.

گفتنی است؛در این همایش ازاساتید و دانشجویان نمونه، اعضای هیات علمی ارتقاء یافته ،دانشجویان و اساتید شاهد و ایثارگر و دبیران انجمن های آموزش دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا حضور مسئولین تقدیر بعمل آمد./آزاد

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *