• 21 خرداد 1401
  • 523
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

راهبرد اصلی دانشگاه اولویت سنجی و سرعت بخشی در راستای اهداف جدید تعیین شده است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: راهبرد اصلی این دانشگاه اولویت سنجی و سرعت بخشی در راستای اهداف جدید تعیین شده است.

 راهبرد اصلی دانشگاه اولویت سنجی و سرعت بخشی در راستای اهداف جدید تعیین شده است

به گزارش وبدا/ مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با حضور دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت،روسای دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاههای استان ، نمایندگان مردم شریف غرب خراسان در مجلس شورای اسلامی،معاون استاندارو فرماندار ویژه سبزوار،امام جمعه شهرستان،روسای ادارات،اعضای شورای شهر و جمعی از معاونین،مدیران و کارکنان پنجشنبه 19 خرداد ماه در سالن اجتماعات هتل کاملیا برگزار شد.

دکتر محمد سالاری سرپرست دانشگاه در ابتدای سخنان خود ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور مسولین و میهمانان با اشاره به بیانات بنیان گذار جمهوری اسلامی در خصوص اهمیت دانشگاه اظهار کرد:نگاه ویژه امام خمینی (ره) به دانشگاه به عنوان مبدا تحولات جامعه نشان از حساسیت جایگاه و وظیفه سنگین ما در عصر حاضر و برابر آیندگان است.

وی ضمن قدردانی از خدمات انجام شده توسط روسا پیشین دانشگاه،افزود: راهبرد اصلی این دانشگاه اولویت سنجی و سرعت بخشی در راستای اهداف جدید تعیین شده است.

سرپرست دانشگاه با بیان اینکه مقام معظم رهبری علم را مایه توسعه جامعه و اقتدار ملی عنوان نموده اند،بیان داشت: حدود 44 سال است که کشور تحت تاثیر تحریم های ظالمانه قرار گرفته است که قطعا توجه به دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان و تولید علم و اقتصاد مقاومتی تنها راه کمرنگ کردن این تحریم ها می باشد. 

دکتر سالاری اضافه کرد: از این رو افزایش سطح علمی دانشگاه، پژوهش محوری و تولید دانش بنیان در جهت توسعه سلامت، حل معضلات با رویکرد تحقیقات علمی و توجه به ظرفیت های دانشگاه‌ از جمله مهم ترین برنامه های پیش روی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به تغییر در رویکرد تفکر و مدیریت در دانشگاه گفت: مدیریت عقلانی و اخلاقی ومدیریت بر پایه خرد جمعی و استفاده از افراد مجرب ،توانمند، متعهد ،متخصص ، شاهد و ایثارگردر دستور کار قرارگرفته است.  

سرپرست دانشگاه ایجاد کمیته مطالعات استراتژیک با مشارکت نخبگان برای رفع چالش های موجود را نیز از دیگر برنامه ها نام برد و اظهار کرد:در این کمیته افراد توانمند،پیشکسوتان و بازنشستگان به عنوان بازوی مشورتی در ترسیم نقشه راه اینده با توجه به اسناد بالادستی و پتانسیل های موجود حضور دارند تا بتوانیم در جهت رفع چالش ها اقدامات موثری به سرانجام برسانیم.

دکتر سالاری گفت: تلاش در جهت به روزسانی مطالبات پرسنلی و پرداخت بدهی های دانشگاه از دیگر برنامه ها خواهد بود تا با رضایت ،کارایی و انگیزه  بیشتر در جهت خدمت به مردم و رضایتمندی جمعیت تحت پوشش گام های موثری برداشته شود. 

وی در ادامه تصریح کرد: ساخت خوابگاه های متاهلی دانشجویی ،ادامه تکمیل مسجد و سالن ورزشی مجتمع پردیس دانشگاه،خوابگاه دانشجویان تکمیل پروژه های بلوک های آموزشی ،ادامه فعالیت های عمرانی بهداشت و درمان وسایر حوزه ها،توسعه آی تی و دولت اکترونیک و استفاده از ظرفیت مجمع خیرین سلامت از جمله برنامه های اجرایی پیش رو خواهد بود.

سرپرست دانشگاه همچنین با قدردانی از جانفشانی کادر بهداشت و درمان در ایام همه گیری کرونا و گرامیداشت یاد و نام شهدای مدافع سلامت تاکید کرد:واکسیناسیون گسترده و مهار کرونا یکی از مهمترین اقدامات دولت مردمی بود که در این راستا رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ دستاورد ها را در دستور کار قرارداده ایم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان خاطرنشان کرد:انشاالله به لطف خدا ،همراهی و مشارکت کارکنان و تدابیر اندیشیده شده، شاهد تحول دانشگاه و رشد و ارتقا در همه زمینه ها باشیم./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}