• 25 فروردین 1401
  • 994
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

اهدای عضو، ناجی جان ۵۷ بیمار در سبزوار/ شاخص اهدای عضو در سبزوار بالاتر از میانگین کشوری است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:با اهدای عضو ۱۰ بیمار مرگ مغزی شده این شهرستان، ۵۷ بیمار نیازمند دریافت عضو طی سال گذشته زندگی دوباره یافتند.

 اهدای عضو، ناجی جان ۵۷ بیمار در سبزوار/ شاخص اهدای عضو در سبزوار بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش وبدا/ دکترعلیرضا مسلم در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد:طی دو سال اخیر شیوع کرونا بر تمام حوزه‌های سلامت به خصوص حوزه پیوند تاثیر گذاشته است، البته این موضوع طبیعی است، چون ما هم باید از سلامت اهدا کننده و گیرنده اطمینان داشته باشیم.

وی افزود: همچنین وضعیت مراقبت از افراد بعد از اهدا هم از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور کلی، به دلیل اختلال‌های ایجاد شده در زمان شیوع کرونا، شاهد کاهش اهدای عضو و پیوند بودیم.

رییس دانشگاه اضافه کرد: اما با تلاش و پیگیری های همکاران در ایام همه گیری بیماری کرونا، طی سال گذشته اعضای بدن 10 بیمار مرگ مغزی جهت پیوند به 57 نیازمند اهدا شد.

دکتر مسلم با اشاره به شاخص کشوی اهدای عضو بیان داشت: شاخص کشوری اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی، به ازای هر یک میلیون نفر ۱۱ است که این میزان در سبزوار، حدود ۲ برابر میانگین کشوری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: افرادی که تمایل دارند به خانواده بزرگ اهداکنندگان عضو بپیوندند به واحد پیوند اعضا یا سایت این دانشگاه مراجعه نمایند./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}