• 11 بهمن 1400
  • 957
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

افزایش چشمگیر شمار بیماران سرپایی کرونایی در سبزوار / روند افزایشی تعداد بیماران بستری

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شمار پذیرش بیماران سرپایی مبتلا به ویروس کرونا در غرب خراسان رضوی ۲۰۰ درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده که این موضوع بیانگر ورود این شهرستان به ششمین اوجگیری کروناست.

 افزایش چشمگیر شمار بیماران سرپایی کرونایی در سبزوار / روند افزایشی تعداد بیماران بستری

به گزارش وبدا /دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با وبدا اظهار کرد: میزان بیماران بستری کرونایی در مرکز آموزشی درمانی واسعی در سبزوار ۷۰ درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است.

وی افزود: طی روزهای گذشته ۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان واسعی سبزوار بستری شده اند که در صورت تداوم عادی انگاری، کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه این آمار بیشتر می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواراضافه کرد:میزان تست‌های مثبت و قطعی کرونا در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه در غرب خراسان رضوی طی یک هفته گذشته افزایش یافته و به ۴۲ درصد رسیده است.

دکتر مسلم با بیان اینکه دُز سوم واکسن کرونا می‌تواند میزان ایمنی فرد را در برابر سویه اومیکرون چندین برابر افزایش دهد از این رو تزریق نوبت سوم این واکسن ضرورت دارد،تاکید کرد: تمام افراد واجد شرایطی که سه ماه از تزریق نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد می توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا که تعداد آنها در حال افزایش است مراجعه کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تنها راه برون رفت از بحران کرونا علاوه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده ار ماسک و واکسیناسیون افراد جامعه است که گردش ویروس در جامعه را از بین می برد./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}