• 5 بهمن 1400
  • 1012
رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

ایثارگری های کادر بهداشت و درمان در جلوه هنری نمایش داده شود/مشارکت ۸۰ هزار از خانواده نظام سلامت در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایثارگری های کادر بهداشت و درمان به ویژه در دو سال بحران کرونا در جلوه‌های هنری نمایش داده شود.

 ایثارگری های کادر بهداشت و درمان در جلوه هنری نمایش داده شود/مشارکت ۸۰ هزار از خانواده نظام سلامت در بیست و ششمین  جشنواره قرآنی هدهد

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایثارگری های کادر بهداشت و درمان به ویژه در دو سال بحران کرونا در جلوه‌های هنری نمایش داده شود.

به گزارش وبدا/ جواد باقری شامگاه دوشنبه در آیین تقدیر از فعالان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: مدافعان سلامت به ویژه در بحران ویروس کرونا و در روزهای سخت، همچون گذشته پای ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستادند.

وی با اشاره به مقوله جهاد تبیین به عنوان یک کلید واژه  مورد تاکید مقام  معظم رهبری، افزود: مجاهدت کادر  بهداشت و درمان جلوه های زیبایی از ایثار و از خود  گذشتگی بوده است.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در این مسیر، بسیاری از کادر بهداشت و درمان به  درجه رفیع شهادت نائل آمدند که نام و یاد آنها همچون شهدای انقلاب، دوران دفاع مقدس و  مدافعان حرم همواره زنده و جاویدان  می ماند.

باقری بیان داشت: امروز شرایط  برای تبلیغ دین به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا بیش از هر زمانی مطلوب شده است.

وی با اشاره به برنامه های قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت: در این حوزه برای رسیدن به وضعیت مطلوب  باید از نگاه  فرمایشی و  روبنایی عبور به عمق نگری و تدبر بخشی در عرصه قرآن توجه ویژه شود.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان ادامه داد: در حوزه نگاه سلامت می توان با بهره گیری دوبال قرآن و عترت و  تمسک جویی به قرآن کریم و عمل به سیره اهل بیت (ع) به عنوان نسخه شفا بخشی به سمت تعالی نظام سلامت حرکت نماییم.

مشارکت ۸۰ هزار از خانواده نظام سلامت در بیست و ششمین  جشنواره قرآنی هدهد

جواد باقری با بیان اینکه  امسال در  "بیست و ششمین  جشنواره قرآنی هدهد"۸۰ هزار از خانواده نظام سلامت در ۶ بخش و بیش از ۵۰ رشته  مشارکت داشته اند،افزود:جشنواره های قرآنی که محلی برای شناسایی نخبگان قرآنی می باشد باید مراسم اختتامیه آن فصلی نو و آغاز بهره گیری از ظرفیت این نخبگان و برگزیدگان در برنامه های   قرآن و عترت تبدیل شود.

وی با اشاره به ظرفیت های قرآنی شهرستان سبزوار خاطرنشان کرد: این شهرستان علما و  اندیشمندان فراوانی همچون حکیم  ملاهادی سبزواری و آیت الله عبدالاعلی سبزواری را  در عرصه تاریخ و تمدن اسلامی هدیه داده است.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با بیان اینکه سبزوار در عرصه فعالیت های قرآنی کشور خدمات ارزشمندی ارائه کرده  و در این مسیر، دانشگاه علوم پزشکی آن  از دانشگاهای برتر در عرصه فعالیت های قرآن و عترت نظام سلامت کشور است،تصریح کرد:دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در دوره های مختلف جشنواره های قرآن و عترت وزارت بهداشت همواره  در ردیف پنج دانشگاه برتر کشور  قرار داشته است.

گفتنی است؛در این مراسم از استادان، کارمندان و دانشجویان برتر دانشگاه علوم پزشکی سبزوار که  در  بیست و پنجمین  جشنواره قرآنی هدهد  در سال گذشته حائز مقام های برتر شده بودند تقدیر شد./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}