• 23 شهریور 1400
  • 968
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

تداوم وضعیت حاد و بحرانی شیوع کرونا در غرب خراسان

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با بستری شدن ۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ طی شبانه‌ روز گذشته در بیمارستان واسعی وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا همچنان فوق حاد و بحرانی است.

 تداوم وضعیت حاد و بحرانی شیوع کرونا در غرب خراسان

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم روز سه‌شنبه در بازدید از مرکز واکسیناسیون در گفتگو با وبدا اظهار کرد: روز گذشته ۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان واسعی این شهر بستری شدند که بیشترین تعداد بیماران بستری شده طی دو هفته گذشته بوده است.

وی افزود: هم اکنون علاوه بر بیماران مبتلا به کرونا که در مرحله درمان سرپایی قرار دارند ۱۵۲ بیمار کرونایی دیگر در بیمارستان واسعی شهرستان سبزوار بستری هستند.

رییس دانشگاه با بیان اینکه شیب نزولی بیماران کرونایی بستری شده در سبزوار نسبت به سایر شهرستانهای استان روند کاهشی کمتری داشته است،اضافه کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف و شهروندان به میزان بسیار کاهش یافته که این عادی انگاری زنگ خطری برای افزایش بیماری محسوب می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکید کرد:درخواست ما از شهروندان، تداوم اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، شرکت نکردن در دورهمی ها و خودداری از سفرهای غیر ضروری در روز های پایانی تعطیلات تابستانی است./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}