• 17 شهریور 1400
  • 3637
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر حاشیه بازدید از مرکزتجمیعی واکسیناسیون عنوان کرد؛

تزریق روزانه 7 هزار و 155 واکسن کرونا در غرب خراسان/ مراکز تجمیعی واکسیناسیون به چهار مرکز افزایش می یابد

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تزریق روزانه واکسن کرونا در سبزوار ومناطق تحت پوشش این دانشگاه روزانه به بیش از ۷ هزار و ۱۵۵دُز افزایش یافته است.

 تزریق روزانه  7 هزار و 155 واکسن کرونا  در غرب خراسان

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم، 16 شهریورماه سال جاری به طور سرزده از مرکز  تجمیعی واکسیناسیون مصلی سبزوار بازدید و از  نزدیک روند خدمات را ارزیابی و با پرسنل مرکز  و مردم دیدار و گفتگو نمود.

وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه از اوایل هفته جاری روند ابتلا و مرگ و میر در سبزوار دوباره افزایش یافته است،اظهار کرد: در اکثر نقاط استان روند بیماری نزولی است اما متاسفانه در سبزوار همچنان صعودی می باشد.

رییس دانشگاه افزود: از ابتدای واکسیناسیون تاکنون ۲۱۲ هزار دوز واکسن تحویل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شده  که ۱۸۱ هزار آن معادل ۸۸ درصد تزریق شده است که ۱۲۱ هزار مورد آن تزریق دوز اول بوده است.

دکتر مسلم اضافه کرد:جمعیت بالای ۱۸ سال در حوزه این دانشگاه ۳۵۰ هزار نفر است که برای ۳۴ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال دوز اول واکسن آنها تزریق شده که این آمار در میانگین  کشوری ۳۲.۵ درصد است.

وی با بیان اینکه هم اینک ۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سبزوار فعال است که در روزهای آتی این مراکز به چهار مرکز افزایش می یابد،بیان داشت: میزان تزریق واکسن کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا اوایل شهریور روزانه ۶ هزار دز بود که اکنون با افزایش هزار و ۱۵۵ دُز دیگر به هفت هزار و ۱۵۵ مورد افزایش یافته است.

رییس دانشگاه ادامه داد: با تسریع در روند تامین واکسن،  میزان واکسیناسیون در سبزوار افزایش یافته است هم اینک روزانه 7 هزار و 155 مورد تزریق  داریم  که هفته  های گذشته روزانه 6 هزار دور بود.

دکتر مسلم گفت: در روزهای آتی با افزایش تزریق واکسن به 10 هزار نفر در حوزه این دانشگاه بطور میانگین روزانه 2.5 درصد جمعیت بالای 18 سال واکسینه می شوند که آمار خوبی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخاطرنشان کرد: واکسیناسیون کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در ۲ مرکز تجمیعی و ۴۲ مرکز خدمات جامع  سلامت برای گروههای هدف در حال اجرا اس که تزریق واکسن کرونا به دیگر اقشار جامعه و سایر گروهها نیز بر اساس دستورالعمل‌ وزارت بهداشت به صورت مرحله به مرحله انجام خواهد شد./آزاد


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *