• 8 شهریور 1400
  • 1038
استاندارخراسان رضوی در جلسه ستاد کرونا عنوان کرد؛

عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی سبزواردرمقابله با کرونا / نگرانی برای تجهیزات مقابله با کرونا درغرب خراسان نداریم

استاندارخراسان رضوی در جلسه ستاد کرونا شهرستان سبزوار گفت: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با دارا بودن زیر ساخت های خوب بهداشتی و درمانی عملکرد قابل قبول و موثری را در جهت مقابله با کرونا داشته است و جای تقدیر دارد.

 عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی سبزواردرمقابله با کرونا

وبدا سبزوار/ مهندس محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان سبزوار،اظهار کرد: هدف از حضور در ستاد مقابله با کرونا در سبزوار اطلاع از آخرین وضعیت مدیریت بیماری در سطح شهرستانهای زیر پوشش منطقه و نیز قدردانی از زحمات و تلاش شبانه روزی پزشکان و کادر درمان بود که  طی ۱۸ ماه گذشته همچون گذشته با فداکاری، ایثار و گذشت منشا خدمات ارزنده ای بوده اند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با دارا بودن زیر ساخت های خوب بهداشتی و درمانی عملکرد قابل قبول و موثری را در جهت مقابله با کرونا داشته است و جای تقدیر دارد.

استاندارخراسان رضوی خاطرنشان کرد: نگرانی بابت امکانات، تجهیزات و تختهای بیمارستانی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و مجموعه استان وجود ندارد زیرا تمهیدات لازم به میزان حداکثری اتخاد شده است.

مهندس معتمدیان با بیان اینکه آمار ورودی بیماران کرونایی به بیمارستانهای این استان ظرف هفته‌های اخیر نسبت به پیشتر بیشتر شده است،بیان داشت: یقین داریم میزان ورودی بیماران به بیمارستانهای استان با مجموعه اقدامات و تصمیمات انجام شده در بخش افزایش مراکز منتخب کرونایی و در صورت لزوم شبانه‌روزی کردن این مراکز و نیز مراکز سرپایی، کاهش می‌یابد.

وی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن زیرساخت های لازم برای افزایش سرعت واکسیناسیون روزانه در سبزوار گفت: تقاضای افزایش سهمیه واکسن در استان صورت گرفته است و این مهم به زودی تحقق می‌یابد لذا لازم است برای تسریع در روند سرعت واکسیناسیون زیرساخت های مناسب برای افزایش تزریق روزانه در سبزوار فراهم شود.

مهندس معتمدیان با بیان اینکه سرعت واکسیناسیون در استان بالاتر از میانگین کشوری است افزود: ظرفیت تزریق ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان وجود دارد و امیدواریم با رویکرد جدید دولت در خصوص واردات و تولید هر چه سریع تر واکسن این امر محقق شود.

 استاندارخراسان رضوی تاکید کرد:سیاست های مقطعی تاثیر گذار نیست، برنامه های بهداشتی و درمانی باید تجدید نظر شوند. نیازمند بازنگری در محدویت های تعریف شده هستیم چرا که میانگین استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یافته و برای جلوگیری از این روند باید فاصله گیری اجتماعی و افزایش رعایت موارد بهداشتی نهادینه شده است.

گفتنی است؛ جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان سبزوار شامگاه جمعه پنجم شهریورماه سال جاری با حضور استاندار خراسان رضوی،نمایندگان مرم در مجلس، مسئولین شهرستان و ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}