• 31 مرداد 1400
  • 5721

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت روز پزشک

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پیامی ضمن گرامیداشت یکم شهریور ماه روز پزشک،گفت:در ماه های اخیر، کادر درمانی به ویژه جامعه پزشکی با تلاشی خستگی ناپذیرو مجاهدت و از خود گذشتگی در میدان مبارزه با ویروس کرونا و ایثار جهادگونه ای را به تصویر کشیدند.

 پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت روز پزشک

به گزارش وبدا / در این پیام آمده است؛

بسمه تعالی

یکم شهریور ماه، زاد روز دانشمند بزرگ و طبیب برجسته  ونامدار ایرانی، ابوعلی سینا فرصتی است مغتنم برای یادآوری و درک اهمیت و جایگاه جامعه پرتلاش و توانمند پزشکان که با همت والای خود و به واسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص همواره نویدبخش حیات و سلامت مردم بوده اند.

ماه ها از شیوع کووید ۱۹ در کشور می‌گذرد، ویروسی که ایران را مثل سایر کشورهای دنیا متاثر ساخته و بار سنگینی را بر دوش کادر بهداشت و درمان نهاده‌است؛ اما در این مدت نمایش قهرمانانه پزشکان درنبرد با ویروس کرونا بخوبی دیدنی و شایسته تقدیر است.

پزشکانی که بیش از هر زمان دیگری تقدس و شرافت حرفه‌ای به منصه ظهور رسانده و روزانه شاهد صحنه‌های فراموش نشدنی از نمایش قهرمانانه ایثار و فداکاری آنها بر بالین بیماران هستیم و مثل هر زمان دیگری درمان بیماران را بر جان خود مقدم شمرده‌اند.

امسال در شرایطی به استقبال روز پزشک می‌رویم که با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) همزمانی یافته و در ماه های اخیر، کادر بهداشت و درمان به ویژه پزشکان با تلاشی خستگی ناپذیرو مجاهدت و از خود گذشتگی در میدان مبارزه با ویروس کرونا و ایثار جهادگونه ای را به تصویر کشیدند.

همچنان که در هشت سال دفاع مقدس عده‌ای در دفاع از آب و خاک جان خود را از دست دادند، این روزها هستند کسانی که در دفاع از سلامت مردم در برابر کرونا جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و خدمات بی منت خود را به مردم ارزانی می‌دارند.

اینجانب ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت به ویژه شهید والامقام دکتر مسعود ناوی دوست،روز پزشک را به تمامی پزشکان شاغل دربیمارستان ها،مراکز بهداشتی درمانی،معاونت ها و کلیه واحد های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تبریک عرض می نمایم.

تلاش‌ها و خدمات ارزنده و صادقانه شما عزیزان به مردم این خطه بر هیچ کس پوشیده نیست و یقین دارم مردم شریف این سرزمین، مهربانی و همراهی جامعه پزشکی را در روزهای سخت گذشته و امروز فراموش نخواهند کرد.

سلامتی و توفیق روز افزونتان را از درگاه ایزد منان مسالت دارم.

 

دکترعلیرضا مسلم

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *