• 13 مرداد 1400
  • 5359
معاون آموزشی دانشگاه عنوان کرد؛

پذیرش 402 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از طریق آزمون سراسری

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تعداد402 دانشجوی جدید در 13 رشته تحصیلی مختلف از گروههای پزشکی، پیراپزشکی،بهداشت،پرستاری ومامایی از طریق آزمون سراسری 1400 در این دانشگاه پذیرش خواهند شد.

 پذیرش 402 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از طریق آزمون سراسری

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تعداد402 دانشجوی جدید در 13 رشته تحصیلی مختلف از گروههای پزشکی، پیراپزشکی،بهداشت،پرستاری ومامایی از طریق آزمون سراسری 1400 در این دانشگاه پذیرش خواهند شد.

 همزمان با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال۱۴۰۰و آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان
مصاحبه ویژه پایگاه خبری وبدا با دکتر عقیل اله کیخسروی معاون آموزشی

در آزمون سراسری سال جاری چه تعداد دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار پذیرش خواهند شد؟
طی سال تحصیلی جاری  تعداد402 دانشجوی جدید در 13 رشته تحصیلی مختلف  از طریق آزمون سراسری 1400 در  این دانشگاه پذیرش می شوند.این دانشجویان  در رشته های پزشکی،پرستاری،مامایی،تکنولوژی پرتودرمانی،تکنولوژی پرتوشناسی،ساخت پروتزهای دندانی،اتاق عمل،هوشبری ،علوم آزمایشگاهی،مهندسی بهداشت محیط،مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی،بهداشت عمومی و فوریت های پزشکی مشغول به تحصیل خواهند شد.

در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در زمینه آموزش علوم پزشکی در چه جایگاهی قرار دارد؟
طی سال های اخیر در حوزه آموزش علوم پزشکی در کشور شاهد پیشرفت های قابل توجه بوده ایم و دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هم توانسته است همگام با سایر دانشگاهها در راستای تربیت نسل آینده با ایجاد زیرساخت های آموزشی و تخصصی و استفاده از روش های نوین آموزشی اقدامات موثری را به ثبت برساند. در حال حاضر این دانشگاه با شش دانشکده،یکصدوشصت عضو هیات علمی و تحصیل بیش از2هزارو یکصد دانشجو در مقاطع کارشناسی،ارشد،دکترای حرفه ای،پی اچ‌دی و دستیاری و برخورداری از امکانات و زیرساخت های آموزشی،رفاهی و پژوهشی همگام با استاندارد های روز، توانسته است رتبه #هفتم آموزشی را در بین دانشگاههای علوم پزشکی #کشور به خود اختصاص دهد. همچنین طی ارزیابی های صورت گرفته توسط وزارت بهداشت و براساس شاخص های مربوطه،دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از نظر آموزشی، رتبه #اول در بین دانشگاه های #استان خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از نظر امکانات آموزشی و  برگزاری دوره های عملی دانشجویان در چه وضعیتی قرار دارد؟
در حال حاضر مجتمع آموزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مساحت 24 هزار مترمربع و دارا بودن کلاس های درس مجهز،آزمایشگاه های آموزشی و پژوهشی،آمفی تاتر،کتابخانه،مرکز آزمون صلاحیت های بالینی و بهره گیری از ابزارها وامکانات آموزشی و کمک آموزشی نوین و وجود اساتید مجرب،به عنوان یکی از مراکز مهم در حوزه های آموزش علوم پزشکی و پژوهشی در شرق کشور مشغول به فعالیت است. این دانشگاه با دارا بودن مراکز درمانی تخصصی از جمله شش بیمارستان با بخش های تخصصی و فوق تخصصی  و همچنین وجود مراکز بهداشتی و درمانی در تمام مناطق تحت پوشش در زمینه برگزاری کلاس های علمی وعملی، تخصصی و کارورزی دانشجویان مشکلی نداشته و بی نیاز ازسایر مراکز و دانشگاههای دیگر می باشد.دراین دانشگاه تلاش شده  تا ضمن رشد خلاقيت ها و پرورش استعدادهای دانشجويان با مهیا کردن امکانات آموزشی و رفاهی مطلوب، اجرای برنامه های فرهنگی مناسب و هدفمند ، ایجاد محیط پویا و پرنشاط ،دغدغه های خانواده ها و دانشجویان در دوران تحصیل به حداقل رسانده شود.

آیا دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ایجاد رشته های جدید موفق بوده؟
این دانشگاه در سال های اخیر توانسته است با ایجاد بسترهای لازم در راه اندازی رشته های جدید همچون تکنولوژی پرتودرمانی،تکنولوژی پرتوشناسی وساخت پروتزهای دندانی و ...موفق عمل نماید.در حال حاضر این رشته ها در دانشگاه های بزرگ علوم پزشکی کشور همچون  تهران، شهید بهشتی و.. ارائه می‌شود.همین موضوع سبب شده است که دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همتراز و یا بالاتر از سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور قرار گیرد.به عبارتی دانشگاه سبزوار با داشتن ظرفیت های متعدد آموزشی خود ،در راه اندازی  رشته های کارآمد و جدید در حال رقابت با دانشگاههای بزرگ و مطرح کشور است.

آیا امکان ادامه تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار فراهم شده است؟
با توجه به وجود زیرساخت های لازم آموزشی و با پیگیری های لازم، زمینه برای ادامه تحصیل دانشجویان علاقمند در دانشگاه با اخذ مجوز و راه اندازی رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی ارشد،دکترای حرفه ای ،پی اچ‌دی و دستیاری فراهم شده است.کارشناسی ارشد پرستاری داخلی جراحی،پرستاری مراقبت های ویژه،پرستاری اورژانس،پرستاری سالمندی، فیزیولوژی، آموزش بهداشت، علوم بهداشتی در تغذیه، مدیریت سلامت ایمنی و محیط زیست،دکترای تخصصی طب سنتی و بهداشت محیط و دستیاری اطفال، زنان و زایمان، داخلی و بیهوشی از جمله رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار می باشد.در حال حاضر پیگیر چند رشته جدید  در مقاطع ارشد و دستیاری هستیم که به امید خدا به زودی به رشته های اضافه خواهند شد.

آیا دانشگاه علوم پزشکی سبزوار پذیرش بدون آزمون هم دارد ؟
این دانشگاه هیچگونه پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی نخواهد داشت و فقط از طریق آزمون سراسری دانشجو پذیرش خواهد کرد.به منظور جذب دانشجویان #بومی از طریق کنکور سراسری برای دانشجویان پزشکی با رتبه زیر هزار در منطقه یک و دو، حقوق ماهانه به عنوان کمک هزینه تحصیلی تا پایان دوره پرداخت خواهد شد.
آیا در سال های اخیر دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در زمینه آموزش موفقیتی داشته است ؟
در سال های اخیر تلاش شده است تا با بستر سازی های لازم و ارائه خدمات با کیفیت آموزشی در راستای تربیت دانشجویان توانمند و علمی گام های موثری برداشته شود و شاهد موفقیت های چشمگیری در این حوزه باشیم.کسب رتبه اول آزمون دستیاری و  آموزش های بالینی،کسب مدال نقره، مدال برنز و دیپلم افتخار در المپیاد های علمی دانشجویان، کسب رتبه های  برتر فرآیندهای آموزشی برتر کشوری در جشنواره شهید مطهری، کسب رتبه دوم فعالیت های نوآورانه دبیرخانه طرح تحول در کلان منطقه 9 آمایشی و کسب مقام دوم در مدیریت فرآیند های نوآورانه طرح تحول و  نوآوری در آموزش در سطح کشور تنها بخشی از افتخارات این دانشگاه می باشد.

آقای دکتر کیخسروی به عنوان معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  چه توصیه ای به  داوطلبین سبزواری آزمون  سراسری ۱۴۰۰ دارید؟
ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی  برای داوطلبین عزیز توصیه میکنم با دقت شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری  را مطالعه نمایند.انشالله خانواده ها و دانش آموزان پرافتخار غرب خراسان ضمن انتخاب رشته های مورد علاقه خود در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بتوانند از  امکانات و توانمندی های علمی و آموزشی این دانشگاه بهره مند شوند.بنده و همکارانم در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار جهت راهنمایی و مشاوره رایگان انتخاب رشته همراه داوطلبین و خانواده ها آنان خواهیم بود.
افراد علاقمند جهت دریافت مشاوره می توانند از پنجشنبه۱۴مرداد ماه همه روزه از ساعت۹ الی ۱۴ با شماره های09155720721 و 09155723178 تماس حاصل نمایند.

(تهیه و تنظیم: رضا آزاد _مسئول پایگاه خبری وبدا/ رسانه سلامت سبزوار )

{news-gallery}
نظرات کاربران
فاطمه
1400/05/20 11:35
مطالبش مفید بود من در سبزوار درس میخونم کنکوری سال 1401 هستم ایشالا پرستاری تو همین دانشگاه قبول بشم

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}