• 13 خرداد 1400
  • 1331

پیام رییس دانشگاه به مناسبت سی و دومین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با صدور پیامی سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)،سالروز قیام ۱۵ خرداد و شهادت امام جعفر صادق (ع) را تسلیت گفت.

 پیام رییس دانشگاه به مناسبت سی و دومین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)

به گزارش وبدا / دکترعلیرضا مسلم در این پیام ضمن بزرگداشت مقام والای رهبر کبیر انتقلاب اسلامی، اظهار کرد: چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) یادآور حماسه های جاودان ملت غیور ایران اسلامی در عشق به آن رهبر فرزانه و روز ماتم ملت در سوگ جانگداز فراق محبوب خود و وداع با مقتدای خویش است.

وی افزود: امام خمينی(ره) با سلوک علمـی و عملی خويش به ما قدرت نقد و جسارت در برابر ستم بخشيد؛ جفاها ديد اما با ثبات قدم، روشنگری و تبيين راه درست از نادرست، گام در راه امام آزادگان ابا عبدالله الحسين (ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه که با اختيار،مسير درست را برگزینند.

رییس دانشگاه با بیان اینکه امام‌ خمینی‌، یک‌ حقیقت‌ همیشه‌ زنده‌ است‌ و نام‌ او پرچم‌ این‌ انقلاب‌ و راه‌ او راه‌ این‌ انقلاب‌ و اهداف‌ او اهداف‌ این‌ انقلاب‌ است‌،بیان داشت:امت‌ امام‌ و شاگردان‌ او که‌ از سرچشمه‌ فیاض‌ آن‌ موجود ملکوتی‌ سیراب‌ شده‌ و عزت‌ و کرامت‌ اسلامی‌ و انسانی‌ خود را در آن‌ جسته‌اند، اکنون‌ شاهد آنند که‌ ملت‌های‌ دیگر، نسخه‌ تعالیم‌ انقلابی‌ آن‌ قائد عظیم‌ را مایه‌ی‌ نجات‌ خود دانسته‌ و آزادی‌ و عزت‌ خویش‌ را در آن‌ یافته‌اند.

دکتر مسلم همچنین در این پیام با اشاره به یاد و نام شهدای قیام خونین پانزدهم خرداد گفت: پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ نقطه عطف تاریخ مقاومت و انقلاب مردم مسلمان ایران اسلامی است. نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام، اندیشه و راه امام خمینی (ره) پیوندی نا گسستنی دارد و یادآور رشادت و از خود گذشتگی، ایثار و جانفشانی مردمی است که از قدرت‌های پوشالی نهراسیدند و پیروزی و طلوع خورشید انقلاب را در اندیشه‌های زلال خود به نظاره نشستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان با تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق علیه السلام،رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره) و شهدای قیام خونین 15 خرداد به جامعه دانشگاهی،خاطرنشان کرد: امید است با تأسی به راه امام و شهدای گران‌قدر و با پاسداری از آرمان های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ، تحت فرامین مقام معظم رهبری در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی و سربلندی ایران عزیز اسلامی، بیش از پیش تلاش نماییم.

 


متن پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به شرح زیر است؛

بسمه تعالی

چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) یادآور حماسه های جاودان ملت غیور ایران اسلامی در عشق به آن رهبر فرزانه و روز ماتم ملت در سوگ جانگداز فراق محبوب خود و وداع با مقتدای خویش است.

بزرگ مردی که با سلوک علمـی و عملی خويش به ما قدرت نقد و جسارت در برابر ستم بخشيد؛ جفاها ديد اما با ثبات قدم، روشنگری و تبيين راه درست از نادرست، گام در راه امام آزادگان ابا عبدالله الحسين (ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه که با اختيار،مسير درست را برگزینند.

امام‌ خمینی‌، یک‌ حقیقت‌ همیشه‌ زنده‌ است‌ و نام‌ او پرچم‌ این‌ انقلاب‌ و راه‌ او راه‌ این‌ انقلاب‌ و اهداف‌ او اهداف‌ این‌ انقلاب‌ است‌.امت‌ امام‌ و شاگردان‌ او که‌ از سرچشمه‌ فیاض‌ آن‌ موجود ملکوتی‌ سیراب‌ شده‌ و عزت‌ و کرامت‌ اسلامی‌ و انسانی‌ خود را در آن‌ جسته‌اند، اکنون‌ شاهد آنند که‌ ملت‌های‌ دیگر، نسخه‌ تعالیم‌ انقلابی‌ آن‌ قائد عظیم‌ را مایه‌ی‌ نجات‌ خود دانسته‌ و آزادی‌ و عزت‌ خویش‌ را در آن‌ یافته‌اند.

پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ نقطه عطف تاریخ مقاومت و انقلاب مردم مسلمان ایران اسلامی است. نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام، اندیشه و راه امام خمینی (ره) پیوندی نا گسستنی دارد و یادآور رشادت و از خود گذشتگی، ایثار و جانفشانی مردمی است که از قدرت‌های پوشالی نهراسیدند و پیروزی و طلوع خورشید انقلاب را در اندیشه‌های زلال خود به نظاره نشستند.

اینجانب شهادت امام صادق علیه السلام،رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره) و شهدای قیام خونین 15 خرداد به جامعه دانشگاهی و مردم عزیز ایران اسلامی تسلیت عرض نموده؛ امید است با تأسی به راه امام و شهدای گران‌قدر و با پاسداری از آرمان های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ، تحت فرامین مقام معظم رهبری در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی و سربلندی ایران عزیز اسلامی، بیش از پیش تلاش نماییم.

 

دکتر علیرضا مسلم

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}