• 11 اردیبهشت 1400
  • 6600
همزمان با کشور صورت پذیرفت؛

آغاز فاز دوم واکسیناسیون سراسری علیه کووید 19 در غرب خراسان

فاز دوم واکسیناسیون علیه کووید 19 با همزمان با سراسر کشور در شهرستان های غرب خراسان آغاز شد.

 چهار هزار و ۸۰۰ نفر در شهرهای غرب خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کردند

وبدا سبزوار/ فازدوم واکسیناسیون علیه کرونا صبح 9اردیبهشت سال جاری ماه با حضور فرمانداران،ائمه جمعه و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی همزمان با سراسر کشور در شهرستان های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب ،داورزن و ششتمد با تزریق به گروه سنی بالای 80 سال شروع شد.

چهار هزار و ۸۰۰ نفر در شهرهای غرب خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کردند

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر مراسم آغاز فاز دوم واکسیناسیون علیه کووید 19  گفت: متوسط بستری در کشور  4در صدهزار  نفر ،در استان خراسان رضوی 3در صدهزار نفر می باشد اما امروز پنجشنبه در سبزوار  12 در صد هزار میزان بستری است.

دکتر علیرضا مسلم با بیان اینکه حدود 15 روز است که تعداد بیماران بستری در سبزوار بالای 308 نفر است،اظهار کرد: در حال حاضر از لحاظ  امکانات پزشکی ،اکسیژن رسانی و تعداد تخت مورد نیاز  مشکلی در سبزوار نداریم.

وی تاکید کرد: تنها راه برون رفت از این شرایط، رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی توسط مردم است.

رییس دانشگاه افزود: تاکنون هفت هزار و ۸۰۰ دز واکسن کرونا تحویل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شده است.

دکتر مسلم ادامه داد: از این مقدار واکسن کرونا تاکنون چهار هزار و ۸۰۰ نفر شامل کادر بهداشت و درمان، سالمندان مراکز شبانه روزی بهزیستی و گروه‌هایی از پاکبانان، بیماران خاص ،جانبازان  و سایر گروه های  هدف فاز نخست واکسینه شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در برابر ویروس کرونا گفت: تعداد این سالمندان در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۱۳ هزار نفر هستند که ایمن سازی این گروه پرخطر در برابر گرونا انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون کرونا برای سایر افراد جامعه و دیگر گروه‌های پرخطر نیز بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

سبزوار به لحاظ شیوع کرونا در  وضعیت قرمزو بحرانی  قرار دارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در این  مراسم گفت: سبزوار به لحاظ شیوع کرونا در  وضعیت قرمزو بحرانی  قرار دارد.

مهندس علوی مقدم با تاکید براینکه انتظار می رود شهروندان پروتکل های اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را رعایت نمایند،اظهار کرد:دورهمی ها از عوامل گسترش  شیوع ویروس کرونا است خانواده ها از حضور در  دورهمی و اجتماعات  دوری کنند.

وی افزود: همراهی  بازار و اصناف، دستگاههای نظارتی، تلاش کادر درمان و همراهی مردم  در  کاهش آمار ویروس کرونا و عبور از پیک چهارم موثر است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار خاطرنشان کرد: به لحاظ امکانات، تجهیزات و اقلام دارویی کمبودی وجود ندارد و  با همت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، کادر بهداشت ودرمان پیش بینی های لازم انجام شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد./آزاد

 


 


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *