• 18 فروردین 1400
  • 5283
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخبرداد؛

تکمیل ظرفیت تعداد تخت های بستری بیماران مبتلا به کرونا / وضعیت سبزوار قرمز شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با افزایش پذیریش بیماران بستری کرونا، ۶۵ درصد ظرفیت بیمارستان واسعی این شهر تکمیل شده است و پیش‌بینی می‌شود تا روز های آینده ظرفیت تمامی تخت‌های این بیمارستان تکمیل گردد.

 دکتر مسلم:وضعیت سبزوار قرمز شد

به گزارش وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با وبدا اظهار کرد: هم اکنون 137 بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان واسعی بستری هستند که این تعداد نسبت به روزهای اخیر چهار برابر افزایش داشته است.

وی افزود: هم اینک ۶۵ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستان واسعی سبزوار پر شده که با تداوم این وضعیت طی روزهای آتی ظرفیت این بیمارستان تکمیل خواهد شد.

رییس دانشگاه اضافه کرد:بر اساس داده‌های نرم افزار ماسک در 18 فروردین ماه سال جاری،شهرستان سبزوار در وضعیت قرمز و شهرستان های جغتای،خوشاب، ششتمد و داورزن در وضعیت نارنجی و جوین در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته اند.

دکتر مسلم اضافه کرد: رعایت نکردن شیوه‌نامه های بهداشتی و انجام سفرهای نوروزی موجب افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا و تغییر وضعیت سبزوار از زرد به نارنجی و سپس قرمز شده است.

وی ادامه داد: براساس آخرین آمار از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هشت هزار و 449 نفر در شهرستانهای تحت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل  سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد به کرونا مبتلا شده‌ و ۵71 تن جان خود را ازدست داده اند.

دکتر مسلم با اشاره به اینکه ویروس جهش یافته سرعت سرایت بیشتری دارد، بیان داشت: در شرایطی که آمار بیماران کرونایی بستری و مرگ میر آنها نسبت به روزهای اخیر افزایش یافته تنها راه برون رفت از این بحران، رعایت شدید و دقیق محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکید کرد: شهروندان در صورت امکان از منزل خارج نشوند و نهادهای اداری، بانکها و اصناف نیز نسبت به اعمال محدودیت‌ها اهتمام داشته باشند./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *