• 25 بهمن 1399
  • 1970
رییس دانشگاه خبرداد؛

آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید۱۹ در سبزوار

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: نخستین مرحله ایمن‌سازی علیه ویروس همه‌گیر کرونا در سبزوار امروز ۲۳ بهمن ماه با تزریق واکسن به اعضای کادر درمان این دانشگاه آغاز شد.

 آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید۱۹ در سبزوار

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: نخستین مرحله ایمن‌سازی علیه ویروس همه‌گیر کرونا در سبزوار امروز ۲۳ بهمن ماه با تزریق واکسن به اعضای کادر درمان این دانشگاه آغاز شد.

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم روز پنجشنبه در مراسمی به همین منظور اظهار کرد: واکسن روسی "اسپوتنیک وی" در مرحله نخست عرضه آن در سبزوار، به پزشکان و پرستاران شاغل در بخش مراقبت های ویژه مرکز آموزشی درمانی واسعی به عنوان خط مقدم نبرد کادر درمانی این شهرستان با ویروس کرونا، تزریق شد. 

 وی با بیان اینکه مرکز آموزشی، درمانی واسعی سبزوار بطور خاص فقط افراد مشکوک به ابتلاء ویروس کرونا و بیماران کووید ۱۹ را پذیرش می‌کند،افزود: تعداد ۹۵ ویال واکسن کرونا، متناسب با شمار کادر درمان مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در اختیار قرار گرفته که ظرف دو روز تزریق دوز نخست آن به افراد مشمول اولویت تزریق خواهد شد.

رییس دانشگاه اضافه کرد: واکسن اسپوتنیک وی که از روسیه وارد ایران شده به هر نفر در قالب دو دوز مجزا به فاصله ۲۱ روز از دریافت نوبت نخست آن، تزریق می‌شود.

دکتر مسلم گفت: آن گروه از پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای کادر درمان که بیشترین تماس را برای معالجه با بیماران کووید ۱۹ دارند، در نخستین مراحل عرضه واکسن کرونا آن را دریافت می‌کنند. 

وی اظهارداشت:با افزایش روزافزون تعداد شهروندان سبزواری مبتلا به ویروس کرونا و بالارفتن شمار بستری در بیمارستان واسعی هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با آغاز چهارمین دوره اوج گیری شیوع ویرو همه‌گیر روبرو شده است. 

رییس دانشگاه کاهش توجه عمومی نسبت به دستورات بهداشتی پیشگیرانه و رعایت پروتکل‌ها را علت اوج گیری مجدد شیوع ویروس کرونا در سبزوار اعلام و بیان کرد: تنها راه موثر مقابله با شیوع و انتقال ویروس کرونا و بیماری مرگبار حاصل از آن یعنی "کووید ۱۹" بیمارستان نیست بلکه محیط عمومی اجتماع، نوع رفتار بهداشتی مردم در سطح جامعه و مواجهه فیزیکی رو در روی شهروندان است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکید کرد: اگر توجه شهروندان سبزواری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حفظ فاصله فیزیکی ایمن در سطح جامعه، حضور نیافتن در اجتماعات و کاهش دورهمی‌های خانوادگی با فوریت، دقت و شدت لازم ارتقاء نیابد و وضعیت به منوال کنونی ادامه یابد، تا اواخر بهمن ماه شاهد بحران عمیق‌تر و گسترده‌تر شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خواهیم بود.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *