• 27 دی 1399
  • 6339
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

کاهش تعداد بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌/ مقابله با کرونا نیازمند همراهی و همکاری مردم است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هم اکنون در دی ماه سال جاری با کاهش روند ابتلا به بیماری حدود 22درصد آزمایش های روزانه کرونا در حوزه این دانشگاه مثبت است.

 دکتر مسلم

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هم اکنون در دی ماه سال جاری  با کاهش روند ابتلا به بیماری حدود 22درصد آزمایش های روزانه کرونا در حوزه این دانشگاه مثبت است.

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم  با بیان اینکه در حال حاضر سبزوار در وضعیت زرد و شهرستان های تحت پوشش در وضعیت آبی از نظر شیوع کرونا قرار دارند، در گفتگو با وبدا اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا کنون حدود 14هزار نمونه کرونا گرفته شده است.

وی افزود: از کل نمونه های انجام شده از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تاکنون 37 درصد مربوط به بیماران بستری و63درصد مربوط بیماران سرپایی می باشد و حدود89 درصد از بیماران بستری در بیمارستان، بهبود و ترخیص شده اند.

وی با اشاره به کاهش روند ابتلا به کرونا طی هفته های اخیر در سبزوار و مناطق تابعه،اضافه کرد:  هم اکنون در دی ماه سال جاری  با کاهش روند ابتلا به بیماری حدود 22درصد آزمایش های روزانه کرونا در حوزه این دانشگاه مثبت است.

رییس دانشگاه ادامه داد: در 25 روز ابتدای دی ماه در مقایسه با 25 روز آخر آذرماه فوتی ناشی از ابتدای قطعی به کرونا حدود 77 درصد ،تعداد بیماران بستری 74درصد و میزان مراجعه به مراکز منتخب کرونا 66 درصد کاهش یافته است.

دکتر مسلم بیان داشت : از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا کنون 320 مادر باردار مشکوک به کرونا بودند که از این تعداد تست کرونا  197 نفراز آنها مثبت و 62 نفر در بیمارستان بستری و مابقی به صورت سرپایی درمان و بهبود یافته اند.

وی با بیان اینکه بیش از 62 درصد از مادران بارداری که به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نتیجه تست کرونا آنان مثبت شده بود  درسه ماهه سوم بارداری  قرار داشتند،گفت: متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش علی رغم تلاش های صورت گرفته چهار مادر باردار در اثر ابتلا به کرونا جان خود ر از دست داده اند.

رییس دانشگاه افزود:عملکرد و همراهی مردم و اصناف در کنترل بیماری کووید-۱۹ بسیار مهم است اگررعایت‌ها مجددا کاهش یابد و تجمعات دوباره برگزار شود، بیماری مجددا اوج می‌گیرد و در زمستان وضعیت دوباره وحشتناک خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارتاکید کرد: همشهریان گرامی می بایست پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و اقداماتی را که بارها و بارها تاکید کرده‌ایم انجام دهند؛ یعنی ماسک بزنند، فاصله فیزیکی را رعایت کنند، تجمع نکنند، دستهاشان را مرتب بشویند و تا حد امکان در خانه بمانند./آزاد

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *