• 24 دی 1399
  • 4081
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

تشریح آخرین اقدامات اجرایی طرح شهید سلیمانی در غرب خراسان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارآخرین اقدامات اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش را تشریح کرد.

 تشریح آخرین اقدامات اجرایی طرح شهید سلیمانی در غرب خراسان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارآخرین اقدامات اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش را تشریح کرد.

مشارکت بیش از ۹۵۰ نفر درطرح شهید سلیمانی در غرب خراسان

وبدا سبزوار/ دکتر فاطمه نوده با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با مدیریت و کنترل بیماری کرونا به شیوه محله و خانواده محور در سبزوار بزرگ در حال اجرا می باشد در گفتگو با وبدا اظهار کرد:هدف کلی این طرح، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و سازمان های مردم نهاد است.

 وی نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغی، و حفاظت از گروه های آسیب پذیر از دیگر اهداف و وظایف این طرح برشمرد و افزود: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، کمیته های پیش بینی شده در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش تشکیل و تیم های اجرایی در بخش های مراقبتی،رهگیری، نظارتی و حمایتی در چارچوب وظایف تعریف شده مشغول به فعالیت می باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد:در حال حاضر تاکنون بیش از950 نفر متشکل ازکادر بهداشت ودرمان،هلال احمر، نیروهای بسیج ،سازمان های مردم نهاد و دانشجویان در قالب 462 تیم در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستانهای غرب خراسان مشارکت دارند.

غربالگری بیش از 8هزارنفر در طرح شهید سلیمانی در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش

دکتر نوده با بیان اینکه تاکنون بیش از 8هزارنفر در طرح شهید سلیمانی در غرب خراسان مورد غربالگری سلامت شده اند،گفت: از این تعداد 800 نفرمشکوک و مبتلا به کرونا توسط 22 تیم در منزل تحت مراقبت در منزل قرار گرفته اند.

وی با اشاره به رهگیری 7هزارو 344 نفر از افراد در معرض تماس با بیمار کرونا،بیان داشت:ار ابتدای طرح تاکنون تعداد 3هزارو382 تست سریع کرونا با151 مورد نتیجه مثبت برای این افراد انجام شده است و بیش از یکهزارو 392 نفر به مراکز بهداشتی و درمانی منتخب کرونا ارجاع داده شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا اشاره به فعالیت 127 تیم حمایتی متشکل از بسیج،هلال احمر و سفیران سلامت درطرح شهید سلیمانی،اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح در سبزوار بزرگ بیش از 3هزار 719خانوارآسیب پذیر از کالا ها و بسته های معیشتی توزیع شده توسط دستگاههای مشاکت کننده و خیرین بهره مند شده اند.

انجام 20هزارو445 بازدید از صنوف توسط بازرسین بهداشتی

دکترنوده درادامه با اشاره به نظارت های مداوم کارشناسان و بازرسین بهداشتی بر صنوف در این طرح تصریح کرد: تعداد 20هزارو 445 بازدید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تیم های معاونت بهداشتی در سبزوار و شهرستان های تابعه انجام شده است که تعداد 2هزار 16 اخطاریه برای صنوف متخلف صادره و 160 مورد پلمپ صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه یکهزارو 376 بازدید به صورت مشترک با سایر سازمان ها انجام شده است،ادامه داد: همچنین در ا طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تعداد 4هزار 573 بازدید توسط تیم های هلال احمر و بسیج انجام و بیش ازیکهزارو 862 مورد از منازل ضدعفونی و گندزدایی شده اند.   

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارضمن قدردانی از همراهی و مشارکت مردم و تمامی دستگاههای اجرایی خاطرنشان کرد: امید است تا با همراهی و مشارکت هر بیشتر در اجرای اقدامات وبرنامه های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا شاهد کاهش ابتلا و قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس درکشور و منطقه باشیم./آزاد

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *