• 8 دی 1399
  • 1214
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

افزایش مجدد تعداد بیماران بستری / لزوم تداوم همکاری و همراهی مردم و اصناف

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در روزهای اخیر و از ابتدای دی ماه تا کنون میزان بستری‌ها با شیب کند رو به افزایش است که این روند صعودی می‌تواند زنگ خطری برای منطقه باشد.

 افزایش مجدد تعداد بیماران بستری / لزوم تداوم همکاری و همراهی مردم و اصناف

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در روزهای اخیر و از ابتدای دی ماه تا کنون میزان بستری‌ها با شیب کند رو به افزایش است که این روند صعودی می‌تواند زنگ خطری برای منطقه باشد.

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: اعمال محدودیت‌های هوشمند و به خصوص محدودیت‌های تردد درون‌ شهری و ترددهای برون‌ شهری همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف مردم و اصناف باعث شد که روند بیماری کرونا در سبزوار در آذرماه نسبت به آبان‌ماه با شیب تندی کاهشی شود به طوری که این روند کاهشی از شیب کاهشی کل کشور هم بیشتر بود.

وی افزود: روند پیشرفت بیماری کرونا در سبزوار در آذرماه نسبت به آبان‌ماه با شیب تندی کاهشی شد به طوری که تعداد بستری‌ها تا ۵۵ درصد کاهش یافت اما در روزهای اخیر و از دوم دی تا کنون میزان بستری‌ها با شیب کندی رو به افزایش است که این روند صعودی می‌تواند زنگ خطری برای منطقه باشد.

رییس دانشگاه بیان داشت: مواجهه با پیک چهارم کرونا در روزهای آینده دور از انتظار نیست اما امیدواریم هیچ وقت روزهای سیاه و سخت آبان‌ماه را تجربه نکنیم.

دکترمسلم یادآور شد: سبزوار هم همچون سایر مناطق کشور آبان ماه شرایط بسیار سختی داشت، به طوری که ظرفیت بیمارستان‌ واسعی که بیمارستان معین کرونایی بود تکمیل شد و شرایط به حدی بحرانی بود که به دنبال تخلیه بیمارستان امداد بودیم تا آن را هم به بیماران کرونایی اختصاص دهیم.

وی تصریح کرد: ۲۴ آبان‌ماه اوج بیماری در سبزوار بود و تعداد بستری‌های کرونایی ۲۵۰ نفر بود اما در آذرماه با اعمال محدودیت‌های شدید و همکاری مردم و اصناف، تعداد مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته حدود ۵۰ درصد، تعداد بیماران بستری ۵۵ درصد و میزان مرگ و میر ۶۰ درصد کاهش یافت.

دکتر مسلم تاکید کرد: با توجه به اینکه در روزهای آینده مراسم دهه فاطمیه و مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی را در پیش داریم، ستاد ملی کرونا نگرانی‌هایی در رابطه با تجمعات دارد که در این زمینه در ستاد ملی کرونا تصمیماتی گرفته شده و دستورات لازم در این رابطه به فرمانداری شهرستان‌ها ابلاغ خواهد شد تا با همکاری مردم و نهادهای فرهنگی و مذهبی بتوانیم این دو موضوع را هم بدون دغدغه خاصی پشت سر بگذاریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت ضمن خواستار تداوم همکاری مردم و اصناف دررعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود:در حال حاضر وضعیت شهرستان سبزوار به لحاظ بیماری کرونا نارنجی است و شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل جوین، جغتای، ششتمد، داورزن و خوشاب در وضعیت زرد کرونایی هستند.

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}