رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

اهدای عضو، ناجی جان ۵۷ بیمار در سبزوار/ شاخص اهدای عضو در سبزوار بالاتر از میانگین کشوری است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:با اهدای عضو ۱۰ بیمار مرگ مغزی شده این شهرستان، ۵۷ بیمار نیازمند دریافت عضو طی سال گذشته زندگی دوباره یافتند.

وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس خبر داد:

برنامه ریزی وزارت بهداشت برای ارائه طرح عدالت و تعالی نظام سلامت

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ایران در زمینه مبارزه با کرونا جزء ۱۰ کشور موفق اول جهان قرار گرفته است، از ارائه طرح عدالت و تعالی نظام سلامت در این وزارتخانه برای ارتقاء حوزه سلامت و توجه به نقاط محروم کشور خبر داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

قرارگاه تقویت شبکه بهداشت راه اندازی می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور اعلام کرد: پس از تشکیل قرارگاه جمعیت، دومین قرارگاهی که در وزارت بهداشت راه می افتد قرارگاه تقویت شبکه بهداشتی خواهد بود.

معاون توسعه وزیربهداشت در سبزوار عنوان کرد؛

لزوم نگاه ویژه سازمان برنامه و بودجه نسبت به مطالبات حوزه سلامت

معاون توسعه وزیربهداشت در حاشیه سفر به سبزوار گفت: کادر بهداشت و درمان در ایام همه‌گیری کرونا با رشادت و مردانگی جانفشانی کردند که دراین راستا سازمان برنامه و بودجه نسبت به مطالبات حوزه سلامت باید نگاه ویژه ای داشته باشد‌.

آیت‌الله رییسی در ستاد ملی مقابله با کرونا:

انجام سفرهای نوروزی با تزریق ۲ دز واکسن امکانپذیر شد

رییس جمهور با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نوروزی درباره تدابیر در نظر گرفته شده در ستاد ملی مقابله با کرونا برای پیشگیری از شیوع بیماری و سفرهای ایمن اظهار داشت: ستاد ملی مقابله با کرونا در وهله اول بر لزوم فرهنگ‌سازی و تشویق مردم به تزریق ۳ دز واکسن کرونا تاکید دارد، اما از آنجا که بخش قابل توجهی از مردم هنوز دز سوم واکسن را تزریق نکرده‌اند، لذا ستاد، تزریق ۲ دز واکسن را مبنا و مجوز انجام سفرهای نوروزی قرار می‌دهد.

آیت‌الله رییسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

شرکت در جشن‌ها، مسافرت و اردوهای راهیان نور با رعایت اصول بهداشتی بلااشکال است

رییس جمهور با اشاره به ایام و اعیاد پیش‌رو اظهار داشت: حضور در گردهمایی‌ها و جشن‌ها، رفتن به مسافرت و حضور در کاروان‌های راهیان نور با رعایت اصول بهداشتی بلااشکال است.

در راستای لبیک به منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرزند آوری و جمعیت؛

قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل شد

معاون بهداشت وزارت بهداشت از راه اندازی قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت با پیشنهاد وزیر بهداشت و رای قاطع اعضای شورای معاونین این وزارتخانه خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

شهروندان با تزریق دز سوم، زمینه کاهش ابتلا و چرخش ویروس کرونا را فراهم نمایند

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: با توجه به اینکه همچنان در مرحله بالارونده به سویه امیکرون قرار داریم و هفته های سخت در پیش است شهروندان با تزریق دز سوم، زمینه کاهش ابتلا و چرخش ویروس کرونا را فراهم نمایند.

وزیر بهداشت:

دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در آمادگی صد درصدی قرار دارند

وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در آمادگی صد درصدی قرار دارند، گفت: امروز دیگر نیازی به تست پی سی آر نیست و اگر شخصی دچار سرماخوردگی می شود احتمال ابتلا به امیکرون وجود دارد.

وزیر بهداشت تاکید کرد:

اهمیت خودمراقبتی در پیشگیری از ابتلا به اُمیکرون/ تجمعات به حداقل برسد

وزیر بهداشت گفت: اکثر افرادی که بستری شده اند یا در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، افرادی هستند که واکسیناسیون شان را کامل نکرده اند، لذا نزدن واکسن می تواند وخامت بیماری را شدت دهد.