دکتر عین اللهی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی:

انتخاب همکاران بر اساس تعهد، تخصص و انقلابیگری است

وزیر بهداشت با حضور در مجلس با تاکید بر اینکه این وزارتخانه در مدار قانون می تواند وضعیت مطلوب تری در حوزه سلامت برای مردم ایجاد کند، از راه اندازی واحد نظارت و بازرسی فعال برای رصد عملکرد روسای دانشگاه ها و مدیران ارشد در حوزه سلامت خبر داد.

دکتر مسلم؛تزریق دُز سوم واکسن کرونا به بیش از 57هزار سبزواری
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

تزریق دُز سوم واکسن کرونا به بیش از 57هزار سبزواری

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تاکنون به بیش از 57هزارنفر ازجمعیت تحت پوشش واجد شرایط درشهرستان های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن وششتمد نوبت سوم واکسن کرونا تزریق شده است.

رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

دولت قدردان همراهی و اعتماد مردم در موضوع کرونا است

رییس جمهور با قدردانی از همراهی مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان در کاهش آسیب‌های کرونا، بر ضرورت حفظ و تقویت این روند با تاکید مضاعف بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تداوم کنترل‌های دقیق و هوشمند بویژه در مرزهای کشور تاکید کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پرستاران و خانواده‌های شهدای مدافع سلامت:

کرونا نشان داد که اگر جامعه پرستاری تقویت نشود، در بزنگاهها ضربه خواهیم خورد

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار جمعی از پرستاران و خانواده‌های شهدای مدافع سلامت، رفتار و سخنان حضرت زینب کبری (سلام‌الله‌علیها) را نشان‌دهنده و تجلّی عظمت و قدرت روحی، معنوی و عقلانی جنس زن خواندند و با تبیین ابعاد مختلف «ارزش پرستاری و سختی‌ها و تلخی‌های این شغل شریف»، تقویت جامعه پرستاری در زوایای گوناگون را مطالبه اصلی پرستاران برشمردند و تحقق این مطالبه منطقی را وظیفه مسئولان و ضرورتی برای حال و آینده کشور و جامعه دانستند.

پیام رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی سبزوار به مناسبت روز پرستار

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت گفت: این شرایط حساس، هر قدمی که برای تامین ، حفظ و ارتقای سلامت جامعه برداشته می شود بر ذهن بیدار و قاموس ماندگار تاریخ نگاشته خواهد شد و در این راستا تلاش و ازخودگذشتگی کادر پرستاری قابل تقدیر است.

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت روز دانشجو

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت روز دانشجو

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن تبریک فرارسیدن شانزدهم آذرماه روز دانشجو گفت: امروزدراین برهه زمانی که کشور گرفتار مبارزه با ویروس منحوس کروناست، دانشجویان عزیز در مقاطع و گروه های مختلف چه زیبا نشان دادند که همچنان میراث دار خون‌های پاک دانشجویان شهید بوده و با حضوری ایثارگرانه در جبهه سلامت و در لباس مدافعان سلامت در درمان بیماران و واکسیناسیون علیه این بیماری در کنار سایر کادر بهداشت و درمان در حال ارائه خدمات جهادگونه هستند.

تکمیل واحداث پروژه های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار آغاز شد
با تخصیص اعتبارات محرومیت زدایی؛

تکمیل واحداث پروژه های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار آغاز شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با ابلاغ سازمان برنامه و بودجه، اعتباری بالغ بر 460میلیارد ریال جهت تکمیل و احداث پروژهای بهداشتی و درمانی این دانشگاه در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش اختصاص یافت.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

تاکید برایجاد امکانات و تسهیلات رفاهی ویژه کارکنان / قدردان مدافعان سلامت هستیم

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به جانفشانی های کارکنان نظام سلامت در ایام همه گیری بیماری کرونا گفت: این دانشگاه در راستای ایفای مسئولیت و رسالت خود از نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا همواره همراه با مدافعان سلامت گام برداشته و در جهت حمایت از این عزیزان از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

آمار میزان افراد واکسینه شده درغرب خراسان از متوسط کشوری و استانی بالاتر است

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: مردم فهیم غرب خراسان نسبت به انجام واکسیناسیون هوشمندانه عمل کرده و مشارکت خوبی داشتند به گونه‌ای که در حال حاضر آمار سبزوار در میزان افراد واکسینه شده از متوسط کشوری و استانی بالاتر است.

۱۰۰ روز با وزارت بهداشت؛ تحقق واکسیناسیون حداکثری برای مهار کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت سیزدهم وعده کرده بود که واکسیناسیون علیه کرونا برای ۶۰ میلیون نفر بالای ۱۸ سال در کشور از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه است و اکنون با عبور شمار واکسن‌های تزریقی از ۱۰۰ میلیو دز، این وعده در حال تحقق است.

نامه سرگشاده روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور به رئیس جمهور در خصوص طرح ادغام آموزش پزشکی با وزارت علوم

روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نامه ای سرگشاده به رییس جمهور درخصوص ادغام دانشگاههای علوم پزشکی با دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم به پدید آمدن موجی از نگرانی در بین اساتید، دانشجویان و مدیران نظام سلامت کشور اشاره کرده اند

رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

پرداخت مطالبات کادر درمان کشور با اولویت انجام شود

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت جدیت در اقدامات پیشگیرانه از کرونا و پرهیز از هرگونه عادی‌انگاری، گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها در سراسر کشور باید همچنان آمادگی خود را در مقابله با بیماری کرونا حفظ کنند.

واکسیناسیون کرونا در غرب خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشور
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

واکسیناسیون کرونا در غرب خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشور

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تاکنون ۸۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال در در غرب استان خراسان رضوی علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند که این میزان از میانگین کشوری آن بالاتر است.