• 11 آذر 1397
  • 1319
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

مراقبت و درمان 100 درصدی بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزواراز پایش، مراقبت و درمان 100 درصدی بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری خبرداد.

 مراقبت و درمان 100 درصدی بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از پایش، مراقبت و درمان 100 درصدی بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری خبرداد.

به گزارش وبدا/ دکترعلیرضا مسلم همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز در گفتگو با خبرنگار وبداگفت: 22 مرکز و پایگاه انجام دهنده تست تشخیص سریع HIV به منظور دسترسی افراد متقاضی انجام تست تشخیص سریع، طی دو سال گذشته در سبزوار راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه کلیه خدمات مشاوره، پیشگیری، مراقبت و درمان به صورت کاملاً محرمانه و رایگان ارائه می گردد،افزود: پزشک، پرستار، ماما وکارشناس بیماری های دوره دیده در این مراکز حضورداشته و متخصصین عفونی و روانپزشک نیز برای مراقبت و درمان بیماران به صورت دوره ای در مرکز فعالیت دارند.

رئیس دانشگاه از ارتقای ثبت و پیگیری پرونده بیماری ایدز به عنوان یکی از اقدامات وزارت بهداشت یاد کرد و اظهار داشت: صد درصد بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماریهای تحت مراقبت، درمان و پایش قرار گرفته اند.

دکتر مسلم با اشاره به اجرای برنامه پیشگیری از انتقال HIV از مادر به کودک در مناطق حاشیه شهرسبزوار تصریح کرد: مادران باردار ساکن در حاشیه شهر در اولین نوبت مراجعه به پایگاه سلامت ، خدمات رایگان مشاوره و آزمایش برای پیشگیری از ابتلای نوزاد خود به HIV را دریافت نموده و یکهزارو 240 مورد تست تشخیص انجام شده است.

وی اضافه کرد:همچنین کمیته دانشگاهی نظارت بر اجرایی نمودن برنامه استراتژیک کنترل عفونت اچ آی وی (SIP) به منظور اطلاع رسانی و آگاهی عموم جامعه، بیماریابی در جمعیت های آسیب پذیر،شناسایی و درمان زنان باردار مبتلا به ویروس HIV تشکیل شده است.

رئیس دانشگاه اضافه کرد:برگزاری کلاس های آموزشی ویژه دانش آموزان و دانشجویان، تشکیل جلسات آموشی،برگزاری همایش و دوره های آموزشی، استقرار اتوبوس ایدز در پارک ها، محلات و دانشگاه ها با رویکرد آموزش سلامت ویژه عموم مردم و دانشجویان و استقرار پایگاه سلامت ثابت و سیار جهت ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اجرای برنامه می باشد.  

دکتر مسلم  آموزش و اطلاع رسانی را عاملی  مهم  برای پیشگیری از بیماری ها به ویژه بیماری های عفونی و ایدز دانست و تاکید کرد: ارتقای سطح دانش جامعه به خصوص جوانان بهترین عامل برای مهار این بیماری می باشد و مهمترین راه پیشگیری از عفونت ایدز این است که قبل از نوزادان، باید به سراغ مادران باردار برویم تا تحت درمان قرار گیرند.

 

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *