• 14 آبان 1397
  • 1064
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

راه اندازی شبکه اینترانت بیمارستانی برای نخستین بار در کشور

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شبکه اینترانت بیمارستانی برای نخستین بار در کشور با قابلیت اتصال آنلاین به سیستم های اطلاعات سلامت (HIS) در بیمارستان های سبزوار راه اندازی شد.

 راه اندازی شبکه اینترانت بیمارستانی برای نخستین بار در کشور

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شبکه اینترانت بیمارستانی برای نخستین بار در کشور با قابلیت اتصال آنلاین به سیستم های اطلاعات سلامت (HIS) در بیمارستان های سبزوارراه اندازی شد.
به گزارش وبدا/ دکتر محمد نعمت شاهی با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگاروبدا اظهار کرد: شبکه اینترانت بیمارستانی با هدف توسعه فناوری اطلاعات در حوزه سلامت و نظارت بر ارائه خدمات ارائه شده، برای نخستین بار در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه دسترسی همه مردم به خدمات درمانی استاندارد و مورد نیاز، یکی از اصلی ترین برنامه ها و اهداف این سامانه است،افزود: اصلی ترین معضلات حوزه درمان در حال حاضر در کشور،تقاضاهای القایی و غیر ضرور جهت انجام خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی از قبیل آزمایشات،رادیوگرافی،سونوگرافی و... توسط بیماران و پزشکان می باشد که بار مالی زیادی را برای بیمار و بیمارستان به همراه دارد.
معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه انجام خدمات درمانی غیر ضرور باعث افزایش هزینه ها در حوزه سلامت می گردد،تصریح کرد:شبکه اینترانت بیمارستانی با فراهم کردن نظارت لحظه ای و آنلاین سیستم های فناوری اطلاعات سلامت(HIS)  در بیمارستان ها،مانع از انجام خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی غیر ضرور و تکراری در یک یا چند بیمارستان برای بیمار می شود.
دکتر نعمت شاهی با اشاره به راه اندازی فاز نخست این سامانه در کلیه بیمارستان های تابعه دانشگاه، خاطر نشان کرد: لازمه راه اندازی اینترانت بیمارستانی،یکسان سازی سیستم های اطلاعات سلامت بیمارستان ها می باشد که خوشبختانه این امر در حال حاضر در همه بیمارستان های سبزوار به صورت یکپارچه با موفقیت انجام شده است

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *