• 30 خرداد 1397
  • 2816

اخذ گواهینامه آزمایشگاه معتمد از سازمان حفاظت محیط زیست

مدیر پژوهش دانشکده بهداشت از اخذ گواهینامه آزمایشگاه معتمد از سازمان حفاظت محیط زیست توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد.

 اخذ گواهینامه آزمایشگاه معتمد از سازمان حفاظت محیط زیست

مدیر پژوهش دانشکده بهداشت از اخذ گواهینامه آزمایشگاه معتمد از سازمان حفاظت محیط زیست  توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  خبر داد.

وبدا سبزوار/ دکتر محمد حسین ساقی مدیر پژوهش دانشکده بهداشت گفت: با پیگیری و تلاش گروه مهندسی بهداشت محیط و کارشناسان آزمایشگاه، مجموعه آزمایشگاهی دانشکده بهداشت، موفق به کسب گواهینامه آزمایشگاه معتمد از سازمان محیط زیست گردید.

وی با بیان که روند رو به رشد صنایع و عدم توجه به مباحث محیط زیستی باعث بروز آلودگی های زیادیشده است افزد:  آلودگی های تخلیه شده از صنایع و شرکت های تولیدی به محیط زیست منجر به ایجاد مشکلات زیادی برای جامعه و محیط زیست  شده که این آلودگی ها می تواند  هزینه های زیادی به اقتصاد کشور تحمیل کند.

دکتر ساقی با اشاره به  اینکه حفاظت محیط زیست در برابر آلودگی های مختلف تحت استانداردهای مشخص جزء شاخص ها و فاکتورهای اساسی پیشرفت هر کشور است، خاطر نشان کرد: فعالیت آزمایشگاه­های معتمد محیط زیست در کل کشور است و محدود به منطقه جغرافیایی خاصی نمی باشد.

مدیر پژوهش دانشکده بهداشت در ادامه اضافه کرد:  آزمایشگاه دانشکده بهداشت با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص  وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی به روز و پیشرفته، آماده ارائه خدمات به همه مراکز تحقیقاتی، دانشگاه­ها، صنایع ، شرکت های دولتی و خصوصی و.... در خصوص  پایش و شناسایی آلاینده های مختلف زیست محیطی، خدمات مشاوره ای و انجام کلیه آزمایش های شیمیایی مواد زائد جامد، آب و فاضلاب، خاک و آلاینده های زیست محیطی می باشد.

 

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *