• 21 خرداد 1403
  • 311

برگزاری 3 هزار و 800 جلسه کلاس آمادگی زایمان فیزیولوژیک در مرکز شهیدان مبینی

در راستای ارتقای آگاهی مادران باردار در رابطه با فرایند زایمان از ابتدای سال 1402 تاکنون 3 هزار و 800 جلسه کلاس زایمان فیزیولوژیک به صورت رایگان در مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی ویژه مادران باردار برگزار شده است.

  برگزاری 3 هزار و 800 جلسه کلاس آمادگی زایمان فیزیولوژیک در مرکز شهیدان مبینی

دکتر سارا بینش در بیان این مطلب افزود: این کلاسها  در 8 جلسه 90 دقیقه ای می باشد که از هفته 20 بارداری آغاز و تا پایان 37 هفتگی بارداری ادامه دارد. در هر جلسه مادر باردار با تکنیک های تنفسی، تغییرات فیزیولوژیک و مشکلات شایع دوران بارداری و ارائه راهکار، تغذیه دوران بارداری، روند رشد و تکامل جنین، نقش همسر در دوران بارداری، آموزش علائم خطر دوران بارداری آشنا می شود.

همچنین آموزش مزایای زایمان طبیعی و معایب سزارین، آشنایی با مراحل زایمان و نقش هورمونها، آموزش روشهای بی دردی در فرایند زایمان، مراقبت‌های پس از زایمان و آموزش شیردهی، علائم خطر نوزادی و بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان جهت آشنایی و کاهش اضطراب مادر از دیگر مهارت های است که در این کلاس ها آموزش داده می شود.

سرپرست بیمارستان شهیدان مبینی مهم ترین هدف کلاس های آمادگی زایمان را ارتقا آگاهی مادران باردار در رابطه با فرایند زایمان ، مشکلات دوران بارداری و پس از زایمان ، مشکلات شیردهی و مراقبت از نوزاد بیان کرد و گفت: در این کلاس ها با آموزش هایی که به مادران داده می شود با کسب آگاهی به مرور ترس مادر از زایمان از بین رفته و تفکرات نادرست او درباره زایمان اصلاح می شود.

دکتر بینش همچنین اظهار داشت: این کلاس ها با افزایش اعتماد به نفس مادر به او کمک می کند تا آگاهانه در خصوص انتخاب روش زایمان تصمیم گیری و بهترین روش زایمان را با کمترین عوارض برای خود و نوزادش انتخاب  نماید.

طبق بررسی های صورت گرفته میانگین زایمان طبیعی مادران شرکت کننده در این کلاسها 93 درصد گزارش شده است.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *