• 17 اردیبهشت 1403
  • 133

تولد 62 نوزاد در قالب طرح" نفس" در سبزوار

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با اجرای طرح "نفس" در طی دو سال گذشته تاکنون 62 نوزاد در قالب این طرح از خطر سقط نجات یافته و با مشاوره علمی و پیگیری های متعدد متولد شده اند.

  تولد 62 نوزاد در قالب طرح

دکتر سید مجید غضنفری افزود: از ابتدای اجرای طرح نفس در سبزوار تا پایان فروردین ماه سال‌جاری، 134 مادر باردار مصمم به سقط در قالب این طرح شناسایی شده اند که با مداخلات صورت گرفته، برای 95 نفر از این افراد تشکیل پرونده انجام و با مشاوره، حمایت های مالی معیشتی و دریافت آموزش های لازم از سقط منصرف و به بارداری خود ادامه داده اند.

وی اظهار داشت: از مجموع این آمار برای 27 نفر مادر باردار تحت نظر در مراکز بهداشتی و مرکز نفس، حمایت‌های بهداشتی، اقتصادی و مشاوره روانشناسی و خانواده رایگان انجام شده همچنین با پیگیری‌ و با مشارکت خیرین و شهروندان نیز یک مورد جهیزیه کامل برای یک مادر باردار آماده و تحویل داده شد.

مدیر مرکز مردمی نفس با تاکید بر اینکه انجام سقط جنین عمدی، معادل ارتکاب یک قتل محسوب می شود و دارای تبعات فردی و قانونی متعددی است، بروز اختلالات روحی روانی و همچنین عوارض جسمی جبران ناپذیر از جمله تخریب رحم و عدم امکان بارداری مجدد را از جمله خطرات ناشی از سقط جنین بیان کرد.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *