• 24 آبان 1402
  • 703

بازدید مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان رضوی از روند احداث یادمان و محل تدفین شهید گمنام در پردیس دانشگاه

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان رضوی با حضور در مهدیه پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از روند احداث یادمان و محل تدفین شهید گمنام بازدید کرد.

  بازدید مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان رضوی از روند احداث یادمان و محل تدفین شهید گمنام در پردیس دانشگاه

به گزارش وبدا/ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی‌زاده در این بازدید روند پیشرفت پروژه احداث یادمان شهید گمنام در مهدیه دانشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با تکمیل این یادمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان آذرماه سال جاری میزبان شهید گمنام خواهد بود.

وی هدف از بازدید محل یادمان شهدای گمنام را در واقع کسب اطمینان خاطر از حفظ تکریم و جایگاه شهید گمنام بیان کرد و اظهار داشت:  قدردان پیگیری های ریاست دانشگاه و ستاد شاهد و ایثارگر بابت عملیات آماده سازی یادمان شهید گمنام هستیم که به خوبی اجرا شده است و گواهی بر تمایل قلبی مجموعه دانشگاه برای حضور شهید گمنام است .

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان رضوی ادامه داد: یکی از دغدغه های ما پس از تدفین پیکر شهید، ادامه دار بودن شور و نشاط معنوی مراسم تدفین است و اینکه حضور شهید اثرات معنوی خاصی بر مجموعه دانشگاهیان به خصوص دانشجویان داشته باشد و اهالی این دانشگاه، اجازه ندهند شهید گمنام در آرامگاه ابدی خود در این دیار غریب واقع شود.

لذا از هیات امنای عمومی دانشگاه درخواست می شود تا برنامه ریزی مناسبی در زمینه فعال سازی محورهای معنوی و فرهنگی در جهت تکریم و تعظیم شهید گمنام انجام دهند و شرایطی را فراهم کنند که کارکرد این جایگاه معنوی حفظ و توسعه یابد.

در ادامه این بازدید، رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: در یکسال و شش ماهی که مسئولیت خدمت در دانشگاه به بنده واگذار شده از همان ابتدا با کسب نظر هیات رئیسه، مصوبه تکمیل مهدیه پردیس اخذ و امروز عملیات اجرائی این پروژه تکمیل شده است که امیدواریم با اتمام یادمان شهید گمنام رویداد مهم بهره برداری از مهدیه دانشگاه را همزمان با ورود شهید گمنام و تدفین پیکر شهید در جوار مهدیه دانشگاه داشته باشیم.

دکتر سالاری در پایان افزود: ظرفیت معنوی بسیار ویژه ای برای دانشگاه فراهم شده و امیدوارم حضور شهید گمنام مسیری باشد تا ارزش های معنوی در مجموعه دانشگاه و دانشجویان توسعه پیدا کند.


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *