• 9 مهر 1402
  • 443

در بازدید مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مطرح شد

شرایط تغذیه دانشجویی در دانشگاه سبزوار مطلوب است پیرو اتفاق رخ داده در خصوص مسمومیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، امروز مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با دستور مقام عالی وزارت به سبزوار سفر کرد و با حضور در پردیس دانشگاه زنجیره تولید، طبخ و توزیع غذای دانشجویان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

 در بازدید مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مطرح شد

به گزارش وبدا/ دکتر احد بنار در این بازدید گفت: در بررسی های انجام شده شرایط دانشگاه سبزوار به لحاظ تغذیه بگونه ای است که غذای باکیفیتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

در ابتدای حضور دکتر بنار از انبار نگهداری اقلام مصرفی، بازدید شد و مواد مصرفی و تاریخ تولید و انقضای اقلام ارزیابی شد و مشخص شد اقلام اولیه تغذیه دانشجویی دارای کیفیت بسیارخوبی است و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی گفت: در این بازدید زنجیره تامین مواد اولیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان در آشپزخانه و سلف مورد بررسی قرار گرفت که برآورد نهایی این است اتفاق رخ داده بعد از شرایط طبخ بوده یا دانشجویان غذا را خارج از ضوابط بهداشتی نگهداری و مصرف کرده اند یا در زمان توزیع غذا یک عامل آلودگی ثانویه وجود داشته است.
 
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در پایان  اظهار داشت: نتایج آزمایشات کشت های میکروبی و باکتریایی نشان داد که هیچ مسئله حادی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار وجود ندارد. همانطور که مسئولان دانشگاه اعلام کردند مشکل مسمومیت در فرآیند توزیع غذا بوده که به جهت جلوگیری از بروز این اتفاق رئیس دانشگاه از همان ابتدا نسبت به تغییر عوامل توزیع غذای دانشجویان و تعیین تیم نظارتی در زنجیره تولید و توزیع تغذیه دانشجویان اقدام کرده است.

 


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *