• 2 آذر 1401
  • 325

مراجعه بیش از 13 هزار بیمار آنفلوآنزایی به اورژانس واسعی

مدیر داخلی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار گفت: طی دو ماه اخیر بیش از 13 هزار بیمار با علائم آنفلوآنزا جهت دریافت خدمات سرپایی و درمانی به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

 مراجعه بیش از 13 هزار بیمار آنفلوآنزایی به اورژانس واسعی

به گزارش وبدا/ دکتر احسان ابراهیمی در گفتگو با وبدا اظهارداشت: همه ساله با شروع فصل سرما و از ابتدای مهرماه شاهد افزایش بار ‌‌مراجعات بیماری‌های تنفسی در بیمارستان هستیم که امسال با توجه به شیوع زود هنگام ویروس آنفلوآنزا؛ مراجعات بیماران نسبت به سنوات قبل در بازده زمانی زود هنگام رخ داد.
وی تعداد مراجعین به اورژانس واسعی را در مهرماه 6 هزار و 706 نفر برشمرد و گفت: از این رقم بیش از هزار نفر در بخش های بیمارستان بستری و همچنین بیش از 5 هزار و 605 نفر به صورت سرپایی از اقدامات درمانی اولیه و پاراکلینیکی استفاده کرده‌اند.
دکترابراهیمی افزود: همچنین درآبان ماه 6 هزار و 345 بیمار به اورژانس بیمارستان مراجعه داشته که 5 هزار 241نفر به صورت سرپایی و هزار و 104 نفر نیز جهت بهره مندی از خدمات درمانی در بیمارستان بستری شده‌اند.
مدیر داخلی مرکز آموزشی درمانی واسعی با بیان اینکه در حال حاضر ویروس آنفلوآنزا به عنوان پاندمی اصلی در رنج اول درمان قرار دارد، ضریب اشغال تخت بستری در بیمارستان واسعی را 71 درصد بیان کرد و گفت: این درحالی است که ضریب اشغال تخت در بخش های ویژه به صد درصد رسیده است.
دکترابراهیمی همچنین تعداد پرونده های با کد تشخیصی آنفلوآنزا در بیمارستان واسعی را از ابتدای آبان ماه تاکنون 130 مورد بیان کرد و افزود: در حال حاضر 146 بیمار در بخش های متعدد این مرکز درمانی  بستری هستند که از این رقم 20 بیمار بدحال در بخش های ویژه درگیر آنفلوآنزا و سایر بیماری ها می باشند.  
وی ادامه داد: ظرفیت بیمارستان واسعی 364 تخت است که از این رقم 241 تخت فعال  و 123 تخت نیز برای مواقع بحران در حالت آماده باش قرار دارد.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}