• 28 آبان 1401
  • 225

ضرورت بهره مندی از پتانسیل خیرین سلامت در شهرستان جوین

فرماندار جوین بر ضرورت بهره مندی از پتانسیل خیرین سلامت در جهت رفع چالش های بهداشتی و درمانی این شهرستان تاکید کرد

 ضرورت بهره مندی از پتانسیل خیرین سلامت در شهرستان جوین


به گزارش وبدا/ علی سامقانی در جلسه شورای اداری جوین که با حضور دکتر سالاری، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و دکتر شوریده، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه برگزار شد، گفت: ساختمان بیمارستان قمر بنی هاشم (ع) در سال ۶۶ ساخته شده که با توجه به مشکل ساز بودن مسیر دسترسی نیاز است تا بیمارستان جدیدی در داخل شهر جوین ساخته شود.
وی اظهار کرد: با توجه به نیاز منطقه و جمعیت تحت پوشش، نیاز به ساخت یک بیمارستان 120 تختخوابی در شهرستان مشهود است که در صورت موافقت، بیش از ۵۰ درصد هزینه ها توسط بخش غیر دولتی تامین خواهد شد.
در ادامه این جلسه دکتر محمد رضا صدر، رئیس دانشکده پرستاری جوین به خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی در بحث سلامت اشاره و تاکید کرد: ایران جزء کشورهای در حال توسعه است اما در بحث سلامت از سرآمدترین کشورهای جهان محسوب می شود.
دکتر صدر فضای فیزیکی مورد نیاز برای ساخت بیمارستان، فضای فیزیکی برای دانشکده پرستاری، حضور متخصص، راه اندازی بخش سی تی اسکن، کمبود خوابگاه و جذب هیات علمی را از انتظارات  شبکه بهداشت و درمان جوین اعلام کرد و خواستار پیگیری و رفع مشکلات این شهرستان در بخش سلامت شد.
در پایان این جلسه نیز  عادلی فر، نماینده مجمع خیرین سلامت جوین، گفت: خیرین بال های کمکی مسئولان در جهت رفع کاستی های نظام سلامت هستند.
وی اظهار داشت: درخواست ما این است که دو طرح بهداشتی درمانی تکمیل بلوک زایمان و درمانگاه حاج صفر که از پروژه های مورد انتظار ما برای افتتاح است، مد نظر  مسئولان دانشگاه جهت بهره برداری قرار گیرد.
نماینده مجمع خیرین سلامت جوین در ادامه میزان مشارکت های خیرین منطقه برای خرید تجهیزات درمانی را 15 میلیارد ریال برشمرد و ساخت مرکز جامع خدمات سلامت عباس آباد عرب، درمان بستر حکم آباد، مرکز جامع خدمات سلامت برغمد، اورژانس ۱۱۵ جزندر، مشارکت در ساخت بلوک زایمان، اهداء ۷ هزار متر زمین برای ساخت دانشکده پرستاری و ساخت درمانگاه روستای حاج آباد، اهداء 1800 متر مربع زمین برای ساخت مرکز بهداشت نقاب را به عنوان بخشی از کمک های خیرین در پروژه های عمرانی جوین اعلام کرد.


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}