• 14 آبان 1401
  • 1594
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خبرداد؛

انتشار 166 مقاله در سه پایگاه معتبرجهان از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از انتشار 166 مقاله این دانشگاه در سه پایگاه معتبر جهان خبر داد.

 انتشار 166 مقاله در سه پایگاه معتبرجهان از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

به گزارش وبدا/ دکتر محمد حسین ساقی در گفتگو با وبدا تعداد مقالات ارائه شده از حوزه تحقیقات و فناوری را در شش ماه نخست امسال  183  مورد اعلام و اظهار کرد: از این تعداد  166 مقاله در سه پایگاه ISI ، SCOPUS و PUBMED  و 17  مقاله نیز در سایر نمایه ها منتشر شده است.
وی افزود: علاوه  بر این نیز خبرنامه علم سنجی بصورت ماهانه در خصوص وضعیت پژوهشی پژوهشگران  دانشگاه جهت اطلاع رسانی به محققان از طریق درج در سایت و ارسال ایمیل منتشر یافته است.
معاون تحقیقات و فناوری  به افزایش 15 شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه اشاره و اضافه کرد: با فعالیت این مراکز در شش ماه گذشته تعداد 7 طرح  مصوب در حوزه تولید نرم افزار، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی و ...   به ثبت رسیده است.
دکتر ساقی گفت:مراکز رشد در تولید،اشتغال و ارائه محصولات دانش بنیان نقش اساسی دارند که با حمایت هایی که از این مراکز صورت گرفته طرح های خوبی در حوزه سلامت ارائه شده است و میزان فروش محصولات فناورانه  نسبت به سالهای گذشته رشد مطلوبی داشته است.  
وی با بیان اینکه افزایش تعداد شرکت های مستقر در مراکز رشد سبب افزایش تولید، افزایش صادرات و کاهش واردات می گردد، اظهار کرد:  لذا هر چه مراکز رشد بیشتر مورد توجه و طرح های بیشتری مورد حمایت قرار گیرد تولید، اشتغال و رونق اقتصادی تضمین می گردد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در ادامه تعداد کل طرح های مصوب دانشگاه را  49 طرح برشمرد و اظهار کرد: مهمترین فاکتور برای بها دادن به علم، استفاده از اهرم های تشویقی مادی و معنوی برای جذب  و نگه داشت اعضای هیات علمی جهت ارائه پژوهش  های تاثیر گذار در تولید محصول است.
دکتر ساقی بیان داشت: در شش ماه نخست امسال دو طرح فناورانه بر پایه تولید محصول برای معاونت تحقیقات گزارش شده است.
وی برگزاری دو مورد استاراپ مرتبط با حوزه سلامتی و تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر را از برنامه های شش ماهه دوم سال اعلام کرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: همچنین در شش ماهه نخست امسال با سفر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به سبزوار، مجوز راه اندازی شهرک فناوری اخذ گردید و در حال حاضر مسیر اداری آن در حال طی شدن می باشد و علاوه بر این اخذ مجوزهای مراکز تحقیقات و تجهیز این مراکز، دریافت اعتبارات فناوری از دیگر دستاوردهای سفر معاون تحقیقات وزارت می باشد.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *