• 26 شهریور 1401
  • 176
رییس اورژانس سبزوار عنوان کرد؛

ضرورت آموزش‌های عمومی و همگانی در حوادث

رییس اورژانس سبزوارگفت: همه افراد می توانند با فراگیری کمک های اولیه در مواقع اورژانسی و حساس تا رسیدن نیروهای امدادی به خود و اطرافیان کمک نمایند.

 ضرورت آموزش‌های عمومی و همگانی در حوادث

وبدا سبزوار/ دکتر عباس کافی همزمان با روز ملی فوریت های پزشکی در گفتگو با وبدا اظهارکرد: روزانه 550 تماس با مرکز اوژانس غرب خراسان برقرار می شود که از این تماس ها 120 مورد منجر به ماموریت شده که 50 مورد آن مربوط  به شهر و 70 ماموریت جاده ای می باشد.

وی افزود: میانگین زمان حضور بر بالین بیمار طبق استاندارد کشوری در ماموریت شهری 8 دقیقه و جاده ای 14 دقیقه است که این زمان با توسعه خدمات در سبزوار 6 الی 8 دقیقه می باشد که از استاندارد کشوری پایین تر است.

رییس اورژانس سبزوارهمکاری مردم را بزرگترین عامل در افزایش سرعت‌خدمت‌رسانی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن دانست واضافه کرد: همکاری شهروندان  در حوادث اورژانسی منجر به انجام وظیفه مناسب تکنسین های فوریت های پزشکی در خدمت رسانی به بیماران و مصدومین خواهد شد.

دکترکافی بر ضرورت آموزش‌های عمومی و همگانی در حوادث تاکید کرد و بیالن داشت: همه افراد می توانند با فراگیری کمک های اولیه در مواقع اورژانسی و حساس تا رسیدن نیروهای امدادی به خود و اطرافیان کمک نمایند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: امید است تا با همکاری و آموزش های همگانی و عمومی در مواجهه با حوادث اورژانسی شاهد افزایش خدمات درمانی و کاهش میزان مرگ و میر باشیم./آزاد

 

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *