• 11 مرداد 1401
  • 221

شیر مادر کامل ترین تغذیه برای شیرخواران

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی سبزوار بر لزوم توجه به شیرمادر به عنوان کامل ترین تغذیه برای شیرخوارگان تاکید کرد.

 شیر مادر کامل ترین تغذیه برای شیرخواران

به گزارش وبدا/ دکتر فاطمه نوده در گفتگو با ویدا  تغدیه با شیرمادر را از مهمترین موضوعات در زمینه سلامت کودکان بیان کرد و گفت: از آنجا که شیر مادر کامل ترین غذا برای شیرخواران است، بیمارستان مبینی همواره بر تغذیه انحصاری نوزادان با شیر مادر توجه و تاکید داشته و در راستای دغدغه سلامت نوزادان در آینده از مادران درخواست می شود تا برای افزایش سلامت خود و فرزندانشان به این نوع تغذیه توجه کنند.
دکتر نوده افزود: تغذیه  علاوه بر اینکه از عوامل مهم تکامل فیزیکی، فکری و افزایش قدرت دفاعی در انسان است سبب افزایش سلامتی و آرامش می شود، لذا شیر مادر عاری از هرگونه عفونت، بیماری واگیر دار، عوامل سرطان زا و مواد صنعتی است و علاوه بر این شیر مادر گرم، سالم، بدون افزودنی و سرشار از مواد انرژی زا است و نوزاد هر زمان بخواهد به آن دسترسی دارد.
وی همچنین اظهار کرد: برقراری ارتباط عاطفی بین مادر و شیرخوار یکی از مهمترین ویژگی تغذیه با شیر مادر است بر همین دلیل در این بیمارستان بعد از تولد نوزاد نخستین اقدام ارتباط پوست با پوست مادر و نوزاد است و بعد از خروج از اتاق زایمان، مادر به کمک پرستار مخصوص شیردهی به نوزاد شیر میدهد و همچنین پمفلت هایی تحت عنوان اهمیت شیر مادر برای نوزاد وآموزش شیردهی در بین همه مادران توزیع می گردد.
سرپرست  مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی سبزوار درپایان گفت: با توجه به اینکه شعار امسال هفته جهانی شیر مادر(آموزش و حمایت)است امیدوارم بتوانیم هرچه بیشتر زمینه استفاده از این نعمت الهی را برای فرزندان فراهم کنیم

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *