• 9 مرداد 1401
  • 177
سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی عنوان کرد؛

کاهش 24 درصدی مرگ و میر نوزادی/ بهره مندی بیش از 6 هزار نفر از خدمات تخصصی زنان و زایمان

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مرگ و میر نوزادی در بخش مراقب های ویژه،24 درصد کاهش داشته است.

 کاهش 24 درصدی مرگ و میر نوزادی/ بهره مندی بیش از 6 هزار نفر از خدمات تخصصی زنان و زایمان

به گزارش وبدا/ دکتر فاطمه نوده در گفتگو با وبدا اظهار کرد: از ابتدای امسال، هزار و 217 زایمان دراین مرکز انجام شده که از این تعداد 788 زایمان به صورت طبیعی و 429 مرود نیز به صورت سزارین انجام شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری بیش از 6 هزار نفر از خدمات تخصصی زنان و زایمان مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی بهره مند شده اند.

دکتر نوده با بیان اینکه مرگ و میر نوزادان و مادران باردار از شاخص های مهم توسعه  بهداشتی  و درمانی محسوب می شود، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون مرگ و میر نوزادی در بخش مراقب های ویژه،24 درصد کاهش و مرگ و میر مادران به صفر رسیده است.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی تصریح کرد: همچنین کاهش 49 درصدی عفونت های بیمارستانی، کاهش 26 درصدی بستری مجدد بیماران، کاهش 22 درصدی ترخیص با میل شخصی و افزایش رضایت مندی بیماران درمانگاه تخصصی از ابتدای سال جاری تا کنون از دیگر دستاورد های این مرکز می باشد.

گفتنی است؛ مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی با بخش های NICU، جراحی زنان و زایمان، اورژانس،  اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، شنوایی سنجی، داروخانه و درمانگاه تخصصی زنان، بلوک زایمان و کلینیک شیردهی مادران، ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان را در غرب خراسان بر عهده دارد.

 

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *