• 19 اردیبهشت 1401
  • 540
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا در غرب خراسان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت:در حال حاضر موارد ابتلا و بستری کرونا در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه کاهش یافته که نشان از همراهی و همکاری عموم مردم و تلاش بی وقفه مدافعان سلامت در خدمت رسانی به بیماران است

 کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا در غرب خراسان

به گزارش وبدا / دکتر محمد سالاری در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: براساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت،سبزوار و شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
وی افزود: در حال حاضر حدود 10 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری می باشند و درصد ابتلا به کرونا در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نسبت به هفته های گذشته 70 درصد کاهش یافته است.
سرپرست دانشگاه با بیان اینکه کاهش موارد کرونا به معنای پایان این بیماری نیست،اضافه کرد: افزایش ایمنی بدن از طریق واکسیناسیون، باعث کاهش بیماری می شود و توصیه ما به همشهریان این است که حتما واکسیناسیون خود را تکمیل نمایند.
دکتر سالاری با اشاره به استقبال همشهریان جهت تزریق واکسن کرونا اضافه کرد: هم اکنون پوشش واکسیناسیون علیه کرونا در جمعیت بالای 12 سال در سبزوار و شهرستان های تابعه 93 درصد می باشد که در وضعیت خوبی قرار داریم.  
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکید کرد: از تمامی افرادی که تاکنون نسبت به دریافت واکسن و یا تکمیل واکسیناسیون اقدام نکرده اند، درخواست می‌شود برای حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه نسبت به مراجعه به مراکز واکسیناسیون و دریافت واکسن در اسرع وقت اقدام نمایند./آزاد

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *