• 18 اردیبهشت 1401
  • 171
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

ارائه خدمات درمانی به بیش از یکهزار و 500 بیمار خاص و صعب العلاج در سبزوار

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: در حال حاضر به بیش از یکهزار و 500 بیمارخاص،سرطانی و صعب العلاج تحت پوشش این دانشگاه، خدمات درمانی و دارویی ارائه می گردد.

 ارائه خدمات درمانی به بیش از یکهزار و 500 بیمار خاص و صعب العلاج در سبزوار

به گزارش وبدا / دکتر داود سروش همزمان با 18 اردیبهشت ماه روز بیماری های خاص و صعب العلاج در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: بیماری های خاص وصعب العلاج به دلیل مزمن بودن بیماری و باتوجه به پیچیدگی های خدمات تشخیصی ،درمانی و توانبخشی ،هزینه های فراوانی به نظام سلامت وخانواده ها تحمیل می کنند.

وی افزود: در سال های اخیر اقدامات قابل توجهی در زمینه تامین دارو، ارایه بسته حمایتی بیماران خاص، ساخت تجهیزات و آموزش و تعلیم نیروهای متخصص انجام شده است.

معاون درمان دانشگاه اضافه کرد:براساس تعریف وزارت بهداشت، چهار بیماری تالاسمی، هموفیلی، نارسایی کلیوی وام اس جزبیماران خاص و بیماری‌های سرطان، پیوند ، اوتیسم، ای بی ،سی اف ومتابولیک نیز جزو بیماری‌های‌ صعب العلاج دسته‌بندی می شود.

دکترسروش بیان داشت: در حال حاضر به بیش از یکهزار و 500 بیمارخاص،سرطانی و صعب العلاج تحت پوشش این دانشگاه، خدمات درمانی و دارویی ارائه می گردد.

وی ادامه داد: بیماران تالاسمی و هموفیلی خدمات درمانی نظیر تزریق خون و فرآورده‌های انعقادی، پزشک درمانگر، مراقبت‌های پرستاری، آموزش‌های مورد نیاز، ویزیت‌های فوق تخصصی و مشاوره‌های مورد نیاز مانند بینایی سنجی، شنوایی سنجی، خدمات فیزیوتراپی و دندانپزشکی را در واحد‌های درمانی تابعه دانشگاه دریافت می نمایند.

معاون درمان دانشگاه افزود: بیماران مبتلا به ام اس خدمات تشخیصی نظیر ام آر آی، خدمات بستری وآزمایشگاهی و خدمات فیزیوتراپی را در بیمارستان واسعی و کلینیک ویژه و داروی مورد نیاز خود را از داروخانه دولتی ولیعصر(عج) دریافت می‌کنند.

دکتر سروش با بیان اینکه در حال حاضر 35 تخت ویژه بیماران دیالیزی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه در سبزوار و شهرستان های تابعه فعال می باشد،گفت: بیماران دیالیزی خدمات مورد نیاز خود را دربیمارستان های واسعی ،ولیعصر(عج) وقمربنی هاشم (ع) دریافت می نمایند.

وی با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز دولتی خدمات دندانپزشکی بیماران خاص و دومین اتاق عمل دندانپزشکی شرق کشور در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار اظهار کرد: در این مرکز خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی به بیماران کم توان ذهنی و جسمی حرکتی ارائه می‌گردد.

دکتر سروش در ادامه با اشاره به حفاظت بیماران خاص،سرطانی و صعب العلاج در ایام همه گیری کرونا تصریح کرد: طی دو سال اخیر و با اوج گیری های متعدد ویروس کرونا، اقلام بهداشتی و حفاظت فردی رایگان با همکاری سایر دستگاههای اجرایی به صورت چندین مرحله بین این بیماران توزیع و تمام این بیماران به طور کامل نوبت های واکسن کرونا خود را مطابق برنامه ریزی اعلامی دریافت کرده اند.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه این بیماران بیش ازبیماران دیگر نیازمند توجه هستند،خاطر نشان کرد: امید است تا با حفاظت مالی و ارائه خدمات باکیفیت ومطلوب، این بیماران جز رنج بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشند./آزاد

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *