• 15 اردیبهشت 1401
  • 435

برنامه های هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تشریح شد

در آستانه فرارسیدن هفته سلامت سال 1401معاون بهداشتی و رییس ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برنامه های این هفته را تشریح کرد.

 برنامه های هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تشریح شد

به گزارش وبدا/ دکتر فاطمه نوده با اشاره به برگزاری هفته سلامت از 17 الی 23 اردیبهشت ماه سال جاری در گفتگو با وبدا اظهار کرد: با توجه به اهمیت "سلامتی" درزندگی آحاد جامعه و نقشی که انسان سالم می تواند درشکل دهی جامعه سالم داشته باشد، تعیین زمان بیشتر از یک روز برای گرامیداشت برنامه های مرتبط با سلامت و تکریم فعالیت های دست اندرکاران عرصه بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه رسیدن به سلامتی و فراگیر هیچگاه رخ نخواهد داد مگر با همکاری ارگانها و سازمانهای مختلف و تعاملی همه جانبه که در این راستا هفته سلامت امسال با شعار "سلامت ما،سلامت سیاره ما " نام گذاری شده که به همین مناسبت، از سوی وزارت بهداشت، روز شمار این هفته اعلام شده است.

رییس ستاد برگزاری هفته سلامت اضافه کرد: نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تحقق عدالت و تعالی نظام سلامت، ؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در دستیابی به انرژی پاک، نقش مردم، مسئولین، سمن ها در مدیریت حوادث و بلایا، نقش مردم، مسئولین، سمن ها در ارتقای سلامت خانواده و جوانی جمعیت، نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تولید پاک و مدیریت پسماندها،نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تغذیه سالم از مزرعه تا سفره و  نقش مردم، مسئولین، سمن ها در کاهش وکنترل مصرف دخانیات ازعناوین روزشمار هفته سلامت می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به اهمیت برگزاری هفته سلامت بیان داشت: یکی از اقدامات مهم این هفته در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قدردانی از کارکنان بهداشت و درمان و ادای احترام به شهید مدافع سلامت و شهدای انقلاب اسلامی می باشد که در این راستا طی برنامه های مختلف و با همکاری سایر دستگاه ها و ادارات شهرستان این مهم اجرا خواهد شد.

وی در تشریح بخش دیگری از برنامه های هفته سلامت تصریح کرد: اجرای مراسم نمادین هفته سلامت و نواختن زنگ سلامت، تقدیر از سفیران سلامت دانش آموزی،اطلاع رسانی و نصب تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، اطلاع رسانی در خصوص جوانی جمعیت و مرکز خیریه نفس با برپایی چادرهای اطلاع رسانی در سطح شهر،کلنگ زنی پروژه های بهداشتی، اجرای پویش دیدار با سلامت با محوریت سالک در داورزن وبرگزاری اردوی جهادی جهت خدمات اطلاع رسانی آموزشی و سلامت محور از اهم برنامه های این هفته می باشد.

دکترنوده ادامه داد:ارائه گزارش در خطبه های نماز جمعه،تهیه گزارش های خبری، برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی، اجرای تئاتر و نمایش با موضوعات سلامت کودک و جوانی جمعیت،برگزاری کلاسهای آموزشی برای اولیاء و دانش آموزان و ساخت کلیپ،تیزر و ... و پخش برنامه های موزشی و اطلاع رسانی مرتبط با هفته سلامت به صورت زنده در فضای مجازی از دیگر برنامه های هفته سلامت در سبزوار خواهد بود.

رییس ستاد برگزاری هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار یادآور شد: در برگزاری هفته سلامت، دستگاههای مختلف از جمله ، شهرداری ،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سپاه ،بسیج جامعه پزشکی،نیروی انتظامی و سایر ادارت همکاری می نمایند./آزاد

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *