• 14 دی 1400
  • 415

رییس دانشگاه از مراکز بهداشتی و درمانی داورزن بازدید کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سفر یک روزه خود به شهرستان داورزن از خانه های بهداشت،مراکز جامع سلامت،پایگاه اورژانس جاده ای و پروژه بهداشتی درحال ساخت این منطقه بازدید کرد.

 رییس دانشگاه از مراکز بهداشتی و درمانی داورزن بازدید کرد

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم صبح امروز 14 دی ماه سال جاری با حضور در شهرستان داورزن ضمن بررسی روند واکسیناسیون و ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی به جمعیت تحت پوشش ،با پرسنل و بهورزان دیدار و در زمینه تخصیص اعتباررات لازم جهت تجهیزو تکمیل خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی قول مساعد دادند.

بازدید ازخانه های بهداشت کمیز،صدخرو،ریوند،مراکز خدمات جامع سلامت صدخرو و ریوند،پایگاه اورژانس جاده ای ریوند و پروژه در حال ساخت مرکز خدمات جامع سلامت روستایی ریوند از جمله برنامه های سفر دکتر مسلم به شهرستان داورزن بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حاشیه این سفر در گفتگو با وبدا اظهار کرد:تکمیل زیرساخت های حوزه سلامت و رفع نیازهای بهداشتی و درمانی در شهرستان های تحت پوشش جزء برنامه های اولویت دار دانشگاه بوده که با حمایت های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: قرارگیری شهرستان داورزن در مسیر زائرین حضرت علی بن موسی الرضا(ع ) ایجاد امکانات و زیرساخت های حوزه سلامت را در این منطقه ضروری ساخته است.

رییس دانشگاه اضافه کرد: مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهدای مقیسه در زیربنایی به مساحت ۶۰۰ مترمربع و محل زیست پزشک و ساختمان اورژانس این مرکز با هزینه عمرانی و تجهیزاتی بالغ بر 52میلیارد ریال با مشارکت بنیاد برکت و خیر نیک اندیش احداث و به بهره برداری رسید.

دکتر مسلم ادامه داد:مرکز خدمات جامع سلامت روستایی صدخرو در زیربنایی به مساحت ۵۰۰متر مربع ازدیگر پروژه های بهداشتی دانشگاه درشهرستان داورزن بود که با هزینه عمرانی و تجهیزاتی بالغ بر۴۲ میلیارد ریال اوایل ماه جاری به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد:طرح توسعه مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری داورزن با راه اندازی بخش رادیولوژی و توسعه واحد دندانپزشکی وتکیمل مرکز خدمات جامع سلامت روستایی ریوند  با 50 درصد پیشرفت فیزیکی از جمله پروژه های اولویت دار سال جاری حوزه سلامت شهرستان داورزن است.

رییس دانشگاه با بیان اینکه خیرین سلامت همیشه به عنوان یاور حوزه سلامت در شهر و روستا ها بوده اند و مشارکت این عزیزان در ارتقاء و تکمیل زیرساخت های سلامت به ویژ در مناطق محروم بسیار ثمر بخش خواهد بود؛گفت:در سال جاری شاهد کمک ۱۲ میلیارد ریالی یک خیر سلامت از اهالی داورزن به حوزه سلامت این شهرستان بودیم که از محل کمک این نیکوکار مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهدای مقیسه تکمیل و احداث شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارضمن اظهارامیدواری افزود:امید است با تکمیل زیر ساخت ها عمرانی و امکانات بهداشتی و درمانی ،خدمات با کیفیت را به مردم شریف ساکن در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ارائه دهیم./آزاد


 

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *