• 3 آذر 1400
  • 270
دبیر قرارگاه مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

آمار میزان افراد واکسینه شده درغرب خراسان از متوسط کشوری و استانی بالاتر است

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: مردم فهیم غرب خراسان نسبت به انجام واکسیناسیون هوشمندانه عمل کرده و مشارکت خوبی داشتند به گونه‌ای که در حال حاضر آمار سبزوار در میزان افراد واکسینه شده از متوسط کشوری و استانی بالاتر است.

 آمار میزان افراد واکسینه شده درغرب خراسان از متوسط کشوری و استانی بالاتر است

به گزارش وبدا به نقل از پایگاه خبری معاونت فرهنگی دانشجویی / دکتر عزت صمدی پور در گفتگو با وبدا اظهار کرد: در حال حاضر ۷۶ درصد در کل کشور دز اول و ۴۶ درصد دز دوم را تزریق نموده‌اند.

وی افزود: تزریق دز اول واکسن در غرب خراسان ۸۰ درصد و دز دوم ۴۸/۵ درصد است و امیدواریم به زودی تزریق دز دوم نیز به بالای ۸۰ درصد رسیده تا به حاشیه امنی دست یابیم.

دبیرقرارگاه مدیریت کرونا دانشگاه با اشاره به اجرای "محله‌محور" برای پوشش کامل واکسیناسیون در سبزوار،اضافه کرد: در این طرح که توسط معاونت بهداشتی دانشگاه آغاز شده است با افرادی که به دلایلی از قبیل مشغله کاری و یا محدودیت تزریق دز دوم واکسن خود را انجام نداده‌اند تماس تلفنی برقرار خواهد شد و در صورت نیاز ، کارشناسان ما حتی به درب منازل مراجعه و تزریق دز دوم را انجام خواهند داد.

دکتر صمدی پوربه همشهریان تاکید کرد: کارشناسان معاونت بهداشتی از سامانه طراحی شده و با شماره ۴۰۳۰ تماس خواهند گرفت و اطلاعات کامل افراد از جمله کدملی و نام و نام خانوادگی فرد را اعلام خواهند کرد در نتیجه مردم عزیز به دیگر شماره‌ها اعتماد نکرده و مراقب افراد سودجو باشند.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا در بخشی دیگر از سخنان خود به وابسته بودن سرنوشت افراد جامعه در برخی مسائل از جمله بروز بحران‌ها اشاره‌ای کرد و بیان داشت: سرنوشت افرادی که در یک منطقه زندگی می‌کنند به یکدیگر وابسته بوده و این مسئله غیر قابل انکار است. این وابستگی در زمان وقوع بحران اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در بیماری کرونا نیز سرنوشت مردم به یکدیگر وابسته بوده چرا که این ویروس از طریق تنفسی منتقل شده و هوای تنفسی را نمی‌توان جدا کرد و در نتیجه اگر یک نفر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و تزریق واکسن را انجام ندهد علاوه بر ایجاد مشکل برای خود، برای نزدیکان و دیگر افراد جامعه خطر آفرین و مشکل‌ساز خواهد بود.

عضو هیأت علمی دانشگاه به پیک‌های متعدد کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: صحبت از آغاز پیک ششم در اوایل مهر ماه بود که خوشبختانه این اتفاق صورت نگرفت و مهمترین دلیل آن واکسیناسیون گسترده مردم در سراسر کشور بود.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا با اشاره به  کاهش آمار افراد بستری شده در بخش آی‌سی‌یو،گفت:نتیجه واکسیناسیون کاهش این آمارها بوده و این روزها کادر درمان شرایط بهتری نسبت به قبل را تجربه کرده و کمی فشار از روی دوش آنها برداشته شده است.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان از مردم خواست تا برای کنترل و مهار کامل این بیماری، واکسیناسیون را جدی گرفته و حتما تزریق دو دز واکسن را انجام دهند چرا که در غیر اینصورت علاوه بر ایجاد مشکل برای خود و اطرافیان، باعث ایجاد و اعمال محدودیت‌ها، تعطیلی مشاغل، قرنطینه و در نتیجه بروز آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی و روانی در جامعه خواهند شد./آزاد

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *