• 1 آذر 1400
  • 87
رئیس اداره مشاوره و سلامت روان معاومنت فرهنگی دانشجویی:

طرح ملی غربالگری سلامت روان تا ۱۵ آذر ماه تمدید شد

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از تمدید طرح ملی غربالگری سلامت روان دانشجویان ورودی مهر ماه تا ۱۵ آذر ماه خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰۲ نفر از دانشجویان جدیدالورود در این طرح شرکت کرده‌اند.

 طرح ملی غربالگری سلامت روان تا ۱۵ آذر ماه تمدید شد

مطهره ملکوتی‌فر رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با مفدا سبزوار با بیان اینکه طرح ملی غربالگری سلامت روان دانشجویان جدیدالورود هر ساله و با ابلاغ دستورالعمل مربوطه از سوی وزارت متبوع صورت می‌گیرد اظهار داشت: شرکت در این طرح برای تمامی دانشجویان جدیدالورود (کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) الزامی بوده و ورودی‌های مهر دانشگاه تا ۱۵ آذر ماه فرصت خواهند داشت تا فرم مربوطه را تکمیل نمایند.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان ورودی مهر ماه ۲۹۵ نفر هستند ادامه داد: از این تعداد تاکنون فقط ۲۰۲ نفر در طرح ملی غربالگری سلامت روان شرکت و فرم مربوطه را تکمیل کرده‌اند و امیدواریم دیگر دانشجویان هر چه سریعتر نسبت به تکمیل این فرم اقدام نمایند.

ملکوتی‌فر تاکید کرد: اطلاعات ثبت شده از سوی دانشجویان کاملا محرمانه بوده و نزد اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه محفوظ خواهد ماند.

وی هدف از اجرای این طرح را شناسایی به موقع دانشجویان نیازمند به دریافت خدمات روانشناختی عنوان کرد و افزود: کارشناسان اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه روزانه نتایج پرسشنامه‌ها را بررسی و بلافاصله با کسانی که دارای مشکل احتمالی شناسایی می‌شوند تماس خواهند گرفت و پس از مصاحبه تکمیلی در صورت نیاز به ارائه خدمات روانشناختی اعم از روانپزشکی، مشاوره‌ای و مددکاری اقدامات مقتضی انجام و خدمات مربوطه به دانشجو ارائه خواهد شد.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه در پاسخ به این سوال که برای دانشجویانی که در طرح ملی غربالگری سلامت روان شرکت نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد تاکید کرد: دانشجویان ورودی مهر ماه ملزم به شرکت در این طرح بوده که بر همین اساس و با هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت آموزشی دانشگاه، دسترسی دانشجویانی که در این طرح شرکت نکنند به سامانه‌های نوید و هم‌آوا مسدود خواهد شد.

ملکوتی‌فر در پایان بیان کرد: دانشجویان محترم حداکثر تا ۱۵ آذر ماه فرصت دارند تا با مراجعه به لینک https://ccsm.behdasht.gov.ir نسبت به تکمیل پرسشنامه اقدام نموده و در صورت هر گونه سوال در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۵۱۴۴۰۱۸۳۷۵ اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تماس حاصل نمایند./رمضانی

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *