• 17 مهر 1400
  • 252

نحوه پذیرش بیماران در بخش ام آر آی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار

در حال حاضر روزانه 50 مورد ام آر آی در دو شیفت صبح و عصر در مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار انجام می شود و شیفت شب آنکال جهت بیماران بستری می باشد.

 نحوه پذیرش بیماران در بخش ام آر آی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار

1- بیماران #بستری بلافاصله در تمام مدت شبانه روز به صورت اورژانسی و بیماران #سرپایی_اورژانسی که نامه جداگانه مبنی بر #اورژانسی بودن از پزشک معالج دارند حداکثر 48 ساعته انجام می شود.
2- بیماران #سرپایی که در برگه درخواست ام آرآی  کلمه #اورژانسی قید شده باشد، کمتراز 7 روز قابل انجام است.
3- درخواست هایی که طبق دستورالعمل کمیته اورژانس بیمارستان جزء موارد #اورژانسی باشد بلافاصله قابل انجام است از جمله دسیک حاد، سپتیک آرتریت و استدومیلیت.
4- نوزادان ، بیماران سکته ای ، تومورمغزی  و شکستگی های ستون فقرات  با مشورت پزشک رادیولوژیست  سریعتر انجام می شود.
5- پرسنل کادر درمان و بستگان درجه یک،بیست روزه علاوه بر تعداد روتین  روزانه  در صورت امکان نوبت داده  می شود تا در نوبت دهی سایر بیماران اختلال ایجاد نشود.
6- نوبت های #غیر_اورژانسی در حال حاضر با توجه به حجم بالای  بیماران حدودا 42 روزه می باشد.
7- زمان انجام ام آر آی با توجه به ماهیت تصاویر مخصوصا ام آر آی تخصصی که زمان های  طولانی دارند به طور متوسط برای هر خدمت  20  دقیقه است که در دو شیفت کاری 40 مورد قابل انجام است .
8- نوبت دهی به صورت حضوری و برای بیماران شهرستانی از طریق سامانه سروش به شماره 09905060051   و شماره تلفن های  44014200 ، 44014201 ، 44014202 می باشد.
لازم به ذکر است دانشگاه علوم پزشکی سبزوار جهت خدمت رسانی بهتر به مردم و کاهش زمان نوبت دهی با توجه به  حجم بالای بیماران درحال انجام اقدامات لازم جهت خرید دستگاه دوم  ام آر آی می باشد.


روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *