• 13 اردیبهشت 1400
  • 107
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در غرب خراسان 57 درصد است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: در حال حاضر متوسط رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در بین مردم شهرستان های غرب خراسان 57 درصد است.

 میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در غرب خراسان 57 درصد است

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: آمار بیماران مبتلا در سبزوار همچنان صعودی است و روزانه بر شمار مبتلایان به این ویروس افزوده می شود.

وی با بیان اینکه طی دو روز گذشته تا به امروز سیزدهم اردیبهشت تعداد 211 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مناطق تحت پوشش شناسایی شده اند،:افزود: در حال حاضر مجموع مبتلایان در غرب خراسان به 11هزارو 718 نفر رسیده است.

رییس دانشگاه اضافه کرد: هم اکنون 236 بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار بستری هستند که از این تعداد 30 بیمار با حال وخیم در بخش های مراقبت ویژه تحت درمان قرار دادند.

دکتر مسلم ادامه داد: متاسفانه طی دو روز گذشته 7 بیمار مبتلای قطعی به کرونا جان خود را ازدست داده اند و مجموع جانباختگان این بیماری تا به امروز در شهرستان های غرب خراسان به 629 تن رسید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان استفاده از ماسک در مکان های عمومی توسط مردم13 درصد است، بیان داشت: متوسط رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در بین مردم شهرستان های غرب خراسان  57 درصد است این در حالی است که  این میزان بیش از80درصدی رسیده بود.

رییس دانشگاه تاکید کرد: برای افزایش سلامت مردم باید رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی باید به ۹۰ درصد برسد تا بتوانیم شاهد پایداری سلامت مردم باشیم.

دکتر مسلم با اشاره به ورود گونه های جهش یافته از ویروس کرونا به کشوراظهار کرد: در مواجهه با ویروس‌های جدید و جهش یافته کرونا نیازی نیست کار جدیدی انجام دهیم؛ فقط کارهای قبلی و توصیه‌های قبلی را باید با کیفیت بالا انجام دهیم تا از بروز و انتشار ویروس جهش یافته جلوگیری کنیم. ‌بنابراین راه مقابله با ویروس رعایت پروتکل‌های موجود است؛ یعنی استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، شستن دست‌ها.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم گفت: افراد در صورت داشتن هرگونه علائم بلافاصله به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه و یا در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه کرونا، با تماس با شماره‌های ۴۴۰۱۱۳۳۳ و ۴۴۰۱۱۴۴۴ تماس حاصل نمایند./آزاد

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *