• 11 اردیبهشت 1400
  • 46

راه اندازی مرکز نقاهتگاه بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا در غرب خراسان

مسول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی سبزوار از راه اندازی مرکز نقاهتگاه بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا در غرب خراسان خبرداد.

 راه اندازی مرکز نقاهتگاه بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا در غرب خراسان

وبدا سبزوار/ دکتر عباس کافی ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با وبدا اظهار کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، توسط وزارت بهداشت و با محوریت سازمان اورژانس ۱۱۵ که مبتنی بر برنامه " هر خانه یک پایگاه سلامت " تدوین شده است.

وی افزود:این طرح در سبزوار و با توجه به حجم بیماران در پیک چهارم در ساختمان شماره ۲ معاونت فرهنگی بصورت نقاهتگاه بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۶۰ تخت بستری راه اندازی شد.

مسول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی اضافه کرد: براساس این طرح، افرادی که نیازمند بستری در بیمارستان نبوده و باید جدا و تحت مراقبت باشند و یا بیمارانی که از بیمارستان ترخیص می شوند و بایستی ادامه درمان و مراقبت های تکمیلی را در منزل سپری نمایند و به دلایل مختلف شرایط اقامت در منزل را ندارند، به نقاهتگاه موقت جهت اقامت، مراقبت و آموزش، هدایت می شوند.

دکتر کافی ادامه داد: پزشکان، پرستاران و کارشناسان فوریت های پزشکی در نقاهتگاه ، به بیماران در این مرکز آموزش خودمراقبتی می دهند و در تحویل داروهای روزانه بیماران  مطابق با دستور پزشک و یا سایر داروهای بیمار، کمک می نمایند.

مسول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی سبزوار خاطرنشان کرد:بررسی علائم حیاتی بیماران در هر ساعت و علائمی اقدام می کنند " و در صورت وجود هر یک از علایم مانند تنگی نفس، کاهش سطح هوشیاری، تب و تشدید سرفه، بیمار  ویزیت پزشک مقیم قرار گرفته و اقدامات لازم صورت می گیرد./آزاد

 

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *