• 30 فروردین 1400
  • 498
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

افزایش 5برابرمراجعه بیماران مبتلا به کرونا / روزهای سخت و تلخی در پیش داریم

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد مراجعه بیماران به مراکز بهداشتی درمانی نسبت به قبل از تعطیلات نوروزپنج برابر افزایش یافته است.

 دکتر مسلم:روز های سخت و تلخ در پیش داریم

وبدا سبزوار/ دکترعلیرضا مسلم در ارتباط تلفنی با برنامه اشاره سیمای خراسان رضوی با اشاره به قرارگیری سبزوار در وضعیت قرمز اظهار کرد: روند بستری بیماران مبتلا به کرونا در سبزوار همچنان صعودی است و به طور میانگین روزانه ۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا بستری می شوند.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری سبزوار در دوره اوجگیری موج سوم حدود ۲۴۰ بیمار بود،افزود: هم اینک با بستری ۲۱۰ بیمار و ۳۰ بیمار مبتلا در مرحله درمان سرپایی، وضعیت شهرستان سبزوار مشابه آبان ماه سال گذشته شده است.

رییس دانشگاه با بیان اینکه این تعداد بیمار بستری به تناسب جمعیت ۲ برابر بیشتر از میانگین خراسان رضوی است،اضافه کرد:همچنین تعداد مراجعه بیماران به مراکز بهداشتی درمانی نسبت به قبل از تعطیلات نوروزپنج برابر افزایش یافته است.

دکتر مسلم ادامه داد : از ابتدای اسفند ماه تا کنون حدود 26هزار نمونه گرفته شده است که از این تعداد حدود 38 درصد منجر بستری شده اند.

وی گفت:74 درصد از بیماران سرپایی بدون علامت بوده که این گروه از بیماران مهمترین عامل خطر انتقال شیوع ویروس و افزایش میران مرگ  میر در جامعه هستند.

رییس دانشگاه  بیان داشت:مهمترین علت اوج گیری دوباره کرونا عادی انگاری شرایط و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی  از سوی و مردم و مسئولین بود.

دکتر مسلم با بیان اینکه متاسفانه روزهای سخت و تلخی در پیش داریم،تاکید کرد:همشهریان باید هر علامت را ابتلا به کرونا در نظربگیرند و با مراجعه به موقع به مراکز درمانی از عواقب بعدی بیماری پیشگیری نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به راه اندازی مرکز تلفنی مشاوره تخصصی کرونا در سبزوارخاطرنشان کرد: تمامی افراد می توانند با تماس با شماره های 44011333 و 44011444 سوالات را خود در زمینه کرونا با اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه در میان بگذارند./آزاد

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *