• 4 اسفند 1399
  • 726
رییس دانشگاه خبرداد؛

شناسایی 3مورد مشکوک مبتلا به کرونای انگلیسی در سبزوار/هشدار به رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ازشناسایی 3مورد مشکوک مبتلا به کرونای انگلیسی در این شهرستان خبر داد.

 شناسایی 3مورد مشکوک مبتلا به کرونای انگلیسی در سبزوار

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ازشناسایی 3مورد مشکوک مبتلا به کرونای انگلیسی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مسلم صبح امروز 4 اسفند ماه در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: این بیماران مشکوک مبتلا به ویروس جهش یافته افرادی میان سال هستند که در حال حاضر در مرکز آموزش درمانی واسعی بستری می باشند.

وی با بیان اینکه همه اعضای  خانواده اين بيماران مشكوك به ويروس جهش يافته در قرنطينه ب سر مي برند،افزود: آزمایشات و نمونه‌برداری از این افراد انجام و برای تایید نهایی به انستیتو پاستور ایران ارسال شده است.

رییس دانشگاه اضافه کرد:قدرت سرايت و بيماريزايي اين ويروس نسبت به ويروس چيني بسيار بالاتر بوده بطوري كه شدت علائم وميزان مرگ و مير در ابتلا به اين ويروس افزايش می یابد.

دکتر مسلم ادامه داد: راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و گونه جهش ‌یافته انگلیسی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست ‌و شوی مکرر دست ‌ها، در خانه ماندن، پرهیز از ترددهای غیرضروری و پرهیز از حضور در تجمع‌هاست.

وی توجه جدي و رعايت بيش از پيش دستورالعمل هاي بهداشتي توسط آحاد مردم مهمترين راه پيشگيري و مبارزه با ويروس كرونا دانست و تاکید کرد: با توجه به نزديك شدن سال نو و تعطيلات عيد نوروز از همه مردم تقاضا می شود از تردد در سطح شهر و تجمع در فروشگاهها و مراکز خرید اكيدا خودداري نموده و از تدارك جهت مسافرت و ديد و بازديد در ايام نوروز جدا پرهيز نمایند.

دکترمسلم گفت: هر گونه بی‌توجهی، سهل‌انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی زمینه ساز موج جدید ویروس کرونا خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد:مشارکت و همکاری مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند یاری رسان مجموعه سلامت در مبارزه با کرونا باشد.

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}